Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

У Польщі будуть знаки українською

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

У Польщі будуть  знаки українською

У Республіці Польща, на теренах, де мешкають лемки, установлять географічні вказівники українською мовою. У восьми місцевостях Лемківщини, у ґміні Устя Горлицьке (Горлицький повіт Малопольського воєводства) з’являться двомовні польсько-українські таблиці з назвами сіл. Плекання національної тотожності та пошана до багатокультурності — таку мету ставить собі Об’єднання лемків, яке запропонувало встановити двомовні знаки. Під час громадських консультацій за пропозицію одноголосно проголосували всі мешканці села Регетова.

«Перед акцією «Вісла», коли з південно-східної Польщі на західні землі масово депортовано лемків, у ґміні Устя Горлицьке проживало майже 100 % лемків. Тепер їх тут живе близько 8 %», — сказала Олена Дуць-Файфер, одна з ініціаторів запровадження двомовних таблиць і представниця лемків у Спільній комісії уряду та національних і етнічних меншин.

Двомовні таблиці в ґміні Устя Горлицьке буде встановлене впродовж двох тижнів, запевнив секретар ґмінної управи Марек Олесь. Двомовні знаки вже є у близько 800 населених пунктів на території Польщі. Залежно від місця знаходження, крім польської назви, на таблицях є написи німецькою, кашубською, литовською, білоруською й українською мовами.

Як писав «Міст», найбільший безпосередній західний сусід України та член Європейського Союзу Польща дозволила подвійне громадянство та спростила надання його іноземцям, серед яких у країні найбільше є українців. За даними Польської адміністрації в справах іноземців (UDSC), на початку цього року в 38-мільйонній Польщі леґально жило понад 100 тис. громадян іноземних держав, найбільше з яких — майже 30 тис. — з України. Серед українців близько 18 тис. мали дозволи на постійне перебування в країні, тоді як 12 тис. — тимчасовий дозвіл, що видається на термін не довший ніж на два роки.

Ірина Коляда

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply