Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

У пластовому таборі в Австрії взяли участь українці

Автор:

|

Серпень 07, 2019

|

Рубрика:

У пластовому таборі в Австрії взяли участь українці
Пластунка у таборі

У спеціалізованому скаутському комплексі під Віднем відбувся Літній пластовий табір. Організований Пластовою групою Австрії табір проводили вперше, хоча й він став продовженням майже сторічної традиції діяльності пластунів на території цієї країни. «Таким чином ми продовжуємо тяглість традиції, адже ще з початку 1930-го були перші згадки про заснування пластового куреня на території Австрії. Участь у таборі взяли пластуни з діаспори й України, і ми сподіваємося, що він справив значний емоційний і світоглядний ефект, допоможе збагатити їхній культурний досвід і розвинути соціальні навички», — зазначила Оксана Водотика, голова Пластової групи в Австрії.
Федеральний центр Bundeszentrum Wassergspreng, на території якого й організували табір, належить австрійським скаутам та має, відповідно, всю необхідну інфраструктуру для пластових зборів. Розміщений він у мальовничій місцевості природного парку Фьоренберґе у східній частині Віденського лісу поблизу містечка Хінтербрюль у Нижній Австрії.
У таборі взяли участь 70 пластунів: 28 новаків і 26 юнаків, а також 16 вихованців, котрі приїхали з Австрії, Італії, Кенії, Німеччини, Польщі, США, Чехії, Швеції й України. Половина з них — пластуни з діаспори, інша половина — зі Львова, Маріуполя, Самбора, Тернополя й Ужгорода. Новаки проживали у будинку в кімнатах, а юнаки — у власних наметах на території табору.
Погодні умови зашкодили проведенню урочистого пластового відкриття на природі, то ж організаторам довелося провести церемонію безпосередньо у приміщенні центру. Після урочистого шикування у пластових одностроях, виконання пластового гімну, молитви «Отче наш», о. Олег Ковтун, священник греко-католицької церкви святої Варвари у Відні, благословив дітей та юнацтво на добрий час і побажав гарного відпочинку в таборі.
Тематика табору, який має назву «Подорож до країни Завтра», була присвячена сталому розвитку та збереженню культурних і природних надбань. У програмі були традиційні пластові ігри, майстер-класи, співи та забави біля вогнища, пішохідні мандрівки з великим вибором маршрутів, а також зміцнення командного духу під час змагань у канатному парку поруч із табором. Крім цього, провели й пізнавальні екскурсії на території природного парку Фьоренберґе, до замку Ліхтенштейн та підземних гротів Хінтербрюлю. Гості з України також мали два дні позатаборової програми.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply