Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

У Нідерландах підсумували досягнення української громади

Автор:

|

Травень 29, 2019

|

Рубрика:

У Нідерландах підсумували досягнення української громади

Учасники конференції

У нідерландському місті Гейло відбулася конференція «Українська громада в Нідерландах: наше покликання». Під час зустрічі, яку ініціювала Українська греко-католицька церква (УГКЦ) із нагоди п’ятиріччя відновлення українських душпастирств у Нідерландах, учасники поділилися плодами функціонування громад за п’ять років та планами на майбутнє.
«Створені недільні школи в кількох містах. Діють українські парафії. За такий короткий період часу зроблено дуже багато, громада не стоїть на місці. Фундація «Українці в Нідерландах» проводить дуже цікаві заходи, і не лише для українців. Щодо ролі Посольства: у нас є можливість підтримувати школи. Ми допомагаємо у придбанні підручників, у покритті частини видатків на оренду», — заявив Всеволод Ченцов, Посол України в Амстердамі.
На конференції, зокрема, йшлося про суспільно-культурні та соціологічні аспекти громади. Завдяки фундації «Українці в Нідерландах» відкрито п’ять українських шкіл — в Амстердамі, Гронінгені, Ейндговені, Роттердамі й Утрехті.
У заході також узяли участь апостольський адміністратор єпархії святого Володимира Великого в Парижі для Франції, Бенілюксу та Швейцарії Гліб (Лончина), номінований архієпископ Філадельфійської архієпархії УГКЦ Борис (Ґудзяк), представники українських громадських організацій, члени нідерландських візантійських хорів, священики та вірні громад УГКЦ, а також представники місцевої Римо-католицької церкви (РКЦ). Крім цього, обговорювали українське церковне життя в Нідерландах, розповіли про перші богослужіння та спільноти.
До громади з промовою звернувся владика Борис, котрий 4 червня ц. р. очолить Філадельфійську архієпархію, яка також є центром митрополії УГКЦ у США. До призначення нового єпарха структури УГКЦ у Франції, Бенілюксі та Швейцарії провадитиме владика Гліб.
Від’їжджаючи на нове місце служіння, владика Борис закликав громаду до миру. «За останні п’ять років розгорнулося душпастирство в Голандії, є чотири місії, де є регулярне богослужіння, і ще п’ята — з перервами. Але найважливіше, що люди позбиралися, що є єдність і що Голандія тепер інтегрована разом із іншими країнами в одну єпархію — це Франція, Бельгія, Нідерланди, Люксембург і Швейцарія. Я від’їжджаю, мені сумно від’їжати від таких правдивих стосунків, тому прошу громаду: зберігайте мир, не дозволяйте, щоб якісь заздрощі, ставали на перепоні цьому росту та єднанню», — наголосив він.
До конференції також долучився о. Олег Зимак із Бельгії, котрий проводив перші служби у Нідерландах. «П’ять років тому українці з Голандії попросили, щоб були служби Божі. Перші дві служби відправляли в Амстердамі. Там, де є церква, утворюються українські школи, там гуртуються українські громадські організації і там започатковують життя, яке має новий якісний вимір», — зазначив священик.
Також уже другий рік поспіль відбулася весняна проща української діаспори в Нідерландах, до якої долучилися кількасот паломників. Архієрейську Літургію очолив владика Борис у співслужінні з владикою Глібом, священиками УГКЦ та РКЦ. Супроводжували Літургію своїм співом хор ім. Лисенка, Візантійський хор із Утрехту, співочий колектив «Червоні коралі» й український парафіяльний хор Утрехту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply