Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

У Неаполі репрезентовано збірку «Траєкторія самоспалення»

Автор:

|

Липень 09, 2015

|

Рубрика:

У Неаполі репрезентовано збірку «Траєкторія самоспалення»
Світлана Костюк — у центрі

Світлана Костюк — у центрі

У приміщенні українсько-італійської асоціації «Україна-Онлус» нещодавно зібралися представники української громади Неаполя. Поціновувачі літературного слова прийшли познайомитися із чудовою жінкою з надзвичайно світлою душею – талановитою представницею сучасної поезії Світланою Костюк. Гостю з такого далекого та, водночас, близького й рідного Нововолинська представила присутнім Тетяна Жук, голова асоціації «Україна-Онлус».
Під час зустрічі панувала невимушена атмосфера та надзвичайна енергетика творчості. Світлана Костюк —жінка особливої долі, котра призначається зверху тим, хто йде незвіданим і невідомим шляхом. Такі люди, як вона, наділені надможливостями, вони відразу привертають до себе увагу та притягують, наче магніт.
У Неаполі Світлана Костюк репрезентувала свою нову збірку поезій «Траєкторія самоспалення», що вийшла у чернівецькому видавництві «Букрек» і вже отримала широкий резонанс у літературних колах України. Книжка під назвою «Щоденникові записи у віршах» складається з трьох розділів: «Майданне», «Особисте», «Переклади». Сама авторка вважає її пророчою, навіть дещо фатальною.
Зустріч із цікавою літературою завжди дарує радість. А коли це — поезія, близька тобі за духом, ти зачаровуєшся нею. Поезія Світлани Костюк захоплює особливою енергетикою, пробуджує думку, співпереживання. У її віршах відсутні розділові знаки, що є літературним прийомом із досить очевидною функцією. Вірші — схвильовані, тривожні, це — крик душі. Автор хоче показати всю значущість своїх почуттів, в неї є лише одне бажання — висловитися! Також у поезії присутня якась загадка, містерія. В деяких віршах можна зустріти певну недомовленість, незавершеність. Адже кожна людська душа має право на свої таємниці.
На творчій зустрічі Світлана приємно дивувала шанувальників своїми поетичними паростками любові, смутку, щирості та життєрадісності. Простота її душі притягує, а вірші змушують заслуховуватися і поринати у власні роздуми.
Творчість української поетеси вразила й журі міжнародного конкурсу «Між словом і вічністю». Вірш «Любов лише любов врятує світ» виборов одне з призових місць серед 452 претендентів. Церемонія нагородження відбулася в конференц-залі готелю Futura в містечку Казорії, передмісті Неаполя.

Наталя Оленюх

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply