Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

У нападі в Перемишлі звинуватили 20 осіб

Автор:

|

Липень 20, 2017

|

Рубрика:

У нападі в Перемишлі звинуватили 20 осіб


У Республіці Польща (РП) прокуратура передала до суду обвинувальний акт проти 20 поляків, котрі 26 червня 2016 року в Перемишлі напали на процесію українців. «Їх звинувачують у перешкоджанні проведенню церковної процесії греко-католиків і православних, котрі після панахиди за українськими військовими героями йшли з собору вулицями міста на місцевий Український військовий цвинтар», — повідомляє Польське радіо.
Марта Пентковська, прес-секретар Окружної прокуратури в Перемишлі, зазначила, що звинувачені в нецензурній формі ображали учасників ходи щодо їхньої національної приналежності та силою стримували тих, хто йшов попереду процесії, перешкоджаючи подальшому руху.
Крім цього, п’ятеро чоловіків відповідатимуть за те, що завдали ударів одному з учасників, заважаючи йому брати участь у процесії. Троє інших відповідатимуть за те, що били і смикали за одяг іншого чоловіка — також через його українську національність. Усім обвинуваченим загрожує покарання до трьох років позбавлення волі. Обвинувальний акт уже надійшов до Районного суду в Перемишлі.
Також стало відомо, що прокуратура звинуватила громадянина РП у тому, що в грудні 2016 року під час Маршу перемишльських і львівських орлят, проходячи повз Український народний дім у Перемишлі, він вигукнув «Смерть українцям!». Прокуратура звинуватила його в незаконному використанні погроз із приводу української національності та підбурювання до ненависті на національному ґрунті. Чоловікові загрожує від трьох місяців до п’яти років позбавлення волі.

До теми
Членство України в Європейському Союзі (ЄС) вигідне не лише Україні, а й самому об’єднанню, а найбільше — Польщі. Про це заявив Евген Чолій, голова Світового конґресу українців (СКУ) в Українському домі у Варшаві, розповідаючи про свою розмову з Бартошем Ціхоцьким, заступником міністра закордонних справ РП. «Важливо, щоб кордони Польщі були з європейською країною, а не щоб Україна поверталася в якийсь Євразійський чи Митний союзи», — наголосив п. Чолій. За його словами, історичні проблеми треба вирішувати цивілізованими методами і з повагою одного народу до іншого, а «не кулаками і заявами, які тільки розпалюють ворожнечу».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply