Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

У Лісабоні увічнюють Шевченка

Автор:

|

Червень 19, 2014

|

Рубрика:

У Лісабоні увічнюють Шевченка
Руслан Теліпський

Руслан Теліпський

У Лісабоні пройшла лекція та виставка «Монументальна Шевченкіана», повідомила прес-служба Спілки українців Португалії. 8 червня в експозиційній залі храму Української греко-католицької церкви шевченкознавець Руслан Теліпський розповів про шевченківський феномен і увічнення Кобзаря по всьому світу.

Руслан Теліпський — фотограф, громадський діяч і шевченкознавець із Луцька, котрий особисто відвідав і сфотографував на чотирьох континентах понад 1 тис. Шевченкових монументів більш як у 25 країнах світу.
Митець пройшов пішки з Луцька до Канева більш як 1 тис. км місцями, де перебував Кобзар, вивчає феномен української діаспори, готує до друку велику книгу про скульптури Шевченка.
У своїх лекціях дослідник розкриває сутність Шевченкового феномену, ознайомлює зі загальною кількістю Кобзаревих скульптур в Україні й за кордоном. Фотограф також порівнює Шевченка з іншими світовими постатями за масштабністю їх увіковічення в інших країнах, розповідає про історичну географію пам’ятників Тарасові Шевченку в Україні та світі.

Христина Бондарєва, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply