Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 17, 2021

У Каунасі відкрили таблицю Коновальцю

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

У Каунасі відкрили таблицю Коновальцю

Делегація Львівської обласної ради побувала в литовському Каунасі, де брала участь у відкритті меморіальної таблиці голові Проводу ОУН полковникові Євгену Коновальцю в будинку, де він жив. Під час візиту також відбулося підписання угоди про співпрацю між Львівською областю та містом Каунасом. У складі делегації — депутати обласної ради Ярослав Кравченко, Юрій Зірченко, Остап Стахів, колишній голова обласної ради Олег Панькевич, скульптор Ярослав Троцько, який є автором меморіальної дошки, директор музею Коновальця в селі Зашкові Ігор Селецький та інші особи. Меморіальну таблицю виготовлено коштом обласного бюджету.

Нагадаємо, що у квітні ц. р. українська громада Литви звернулася до Львівської обласної ради з проханням виготовити меморіальну дошку Євгенові Коновальцю, який був громадянином Литви та неодноразово бував у Каунасі. Такий задум виник у червні 2011-го, коли в Сеймі Литви проходила Міжнародна конференція «Євген Коновалець — патріот України, громадянин Литви», присвячена 120-річчю з дня його народження.
27 вересня ц. р. литовська делегація відвідала Львівську обласну раду для участі в Міжнародній науковій конференції, присвяченій 70-річчю створення Української повстанської армії. На зустрічі з головою облради вирішили ініціювати укладення угоди про співпрацю. Також литовські гості побували в рідному селі Євгена Коновальця Зашкові.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply