Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

У ФРН відкрили меморіальну дошку Мечникову

Автор:

|

Вересень 06, 2021

|

Рубрика:

У ФРН відкрили меморіальну дошку Мечникову
Меморіальна дошка Іллі Мечникову

На центральній площі німецького острова Гельголанд у Північному морі відкрили меморіальну дошку Іллі Мечникову, видатному українському та французькому вченому, лавреату Нобелівської премії за фізіологію та медицину.
На церемонії виступили: Ірина Тибінка, генеральна консулиня України; Йорґ Зінґер, бургомістр громади Острова; Ігор Серебрянников і Сергій Утєвський, провідники Харківського товариства дослідження спадку І. Мечникова; Ева-Марія Бронте, координаторка наукових програм Біологічного інституту Гельголанду.
Керівниця консульської установи у своїй промові наголосила, що встановленням цієї дошки вшановують не лише пам’ять і наукові досягнення славетного українця зі світовим ім’ям, але й сучасні та майбутні наукові і міжлюдські зв’язки між Україною та Федеративною Республікою Німеччина (ФРН).
Крім цього, проф. Серебрянников передав до бібліотеки громади й інституту оригінальне видання наукової праці Іллі Мечникова 1901-го, люб’язно надане Інститутом Пастера у Парижі (Франція), де вчений працював другу половину свого життя.
У дипломатичній установі розповіли, що Ілля Мечников ще молодим ученим провів на острові кілька років, досліджуючи морську фауну. Саме час на Гельголанді дав йому поштовх до відкриттів, які згодом визнало світове наукове співтовариство й охрестило його батьком імунології.
У пам’ять про це з 18 серпня ц. р. на Гельголанді, який надалі залишається важливим центром морських досліджень і є однією з улюблених туристичних цілей на Північному морі, дошка з його іменем тепер розташована поруч із пам’ятними знаками про інші визначні особистості, які жили та творили тут. Безпосередньо поруч із іменем нашого співвітчизника розташована дошка пам’яті Гейнриха Гейне.
Як зазначила представниця місцевого Біологічного інституту, саме у період перебування Іллі Мечникова на Гельголанді закладалися основи для острівного дослідницького закладу, який сьогодні є знаним на весь світ.
Сергій Шауліс, молодий харківський скульптор та автор дошки, також був присутній на церемонії. Проєкт реалізувало Харківське товариство дослідження спадку І. Мечникова за сприяння генерального консульства України та громади Гельголанду.
Як повідомляв «Міст», у Дніпрі відкрили меморіальну дошку Юліушу Словацькому.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply