Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

У Чехії відновили всі пам’ятники воякам УГА

Автор:

|

Січень 25, 2022

|

Рубрика:

У Чехії відновили всі пам’ятники воякам УГА
Відновлення пам’ятника

Євген Перебийніс, Посол України в Празі, повідомив, що за минулі чотири роки відновили всі пам’ятники воякам Української галицької армії (УГА) на території Чехії. За його словами, більшість із них, попри те, що мають величезну художню цінність і ще більше історичне значення для українців, були в дуже поганому стані й опинилися під загрозою зникнення. Зокрема, йдеться про Український меморіал в м. Ліберець за проєктом Василя Касіяна, пам’ятник роботи Оксани Лятуринської у м. Пардубіце, пам’ятник у м. Йозефов за проєктом Роберта Лісовського, пам’ятник у м. Пршібрам роботи Михайла Бринського, Меморіал у м. Брно (вірогідно роботи М. Бринського).
Досі залишався не відновленим лише один меморіал — унікальний пам’ятник також роботи Михайла Бринського біля с. Лада в Под’єштєді. Відкритий він був 100 років тому — 1921-го, на місці поховання вояків УГА, які померли в недалекому таборі для інтернованих. Пам’ятник, який стоїть на балансі місцевої влади та Міністерства оборони Чехії, хоча й не перебував під загрозою зникнення, проте уже потребував серйозного чищення та відповідної обробки.
Дипломат повідомив, що наприкінці минулого року група ентузіастів-волонтерів професійно взялася за цю шляхетну справу після того, як посольство отримало на здійснення робіт необхідні дозволи. Він показав результат на світлинах — як було до й як є після. «Хочу також щиро подякувати усім, хто долучився до відновлення пам’ятника — фінансово, морально, інформаційно та фізично: Руслану Гайдамасі, Петру Брестованському, Дмитру Сердюку, Мар’яну Королю, Андрію Борику і, звісно ж, отцю Івану Семотюку», — подякував п. Перебийніс.
Як повідомляв «Міст», невідомі розгромили пам’ятник жертвам Голокосту у Лисичанську.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply