Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

У Болгарії вшанували пам’ять Кобзаря

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

У Болгарії вшанували пам’ять Кобзаря

У Софії 9 березня українці, які мешкають у Болгарії, разом з українськими дипломатами поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку. «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути незлим тихим словом.» Ми сьогодні виконали цей заповіт Великого Кобзаря. Він є гордістю мільйонів українців, його невмирущий талант відкриває кільком поколінням людей усе нові й нові грані — Поета і Людини. Навіть із плином часу він залишається нашим сучасником, у його словах ми знаходимо те, що зігріває душі українців», — сказав Микола Балтажі, посол України в Болгарії.

Він також розповів про підготовку до ювілею з дня народження Кобзаря «Шевченківської енциклопедії», куди ввійдуть усі його твори, а також привітав Спілку українських організацій у Болгарії (СУОБ) «Мати Україна» з тим, що вона отримала офіційну реєстрацію й стала своєрідною парасолькою для всіх українців, котрі живуть у Болгарії.
«Ми маємо намір налагоджувати офіційний діалог із болгарською владою й активно захищати інтереси українців, які мешкають і працюють у Болгарії. Сподіваємося й на допомогу посольства України в Болгарії. Не помилюсь, якщо скажу, що Тарас Шевченко закликав до об’єднання всіх українців, яких доля розкидала по світу. Ми будемо «і чужого навчатися, і свого не цуратися», — заявила Олена Коцева, голова СУОБ.
Разом із посольством СУОБ найближчим часом розпочне підготовку до святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, а у березні візьме активну участь у проведенні Днів української культури в Болгарії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply