Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

У Берліні відкрилася виставка про українських переселенців

Автор:

|

Листопад 17, 2016

|

Рубрика:

У Берліні відкрилася виставка про українських переселенців

Stories from Ukraine

На площі перед центральним залізничним вокзалом у Берліні відкрилася виставка просто неба Displaced. 12 Stories from Ukraine. Експозиція відкрилася під музичний супровід відомого скрипаля та громадської активістки Марини Бондас. «Ця виставка дозволяє надати терміну «внутрішньо переміщена особа» людський вигляд, вона розкриває людей і демонструє силу, за допомогою якої вони будують своє життя», — зазначила Ольга Іванова, виконавчий директор НВО Stabilization Support Services.
Вона висловила сподівання, що ці фотографії й історії, що були розказані героями, допоможуть німцям краще збагнути Україну й її жителів. Активістка зазначила, що Берлін був обраний не випадково, адже Федеративна Республіка Німеччина (ФРН) надавала дуже вагому підтримку Україні. І зараз німці можуть побачити, кому ця допомога була спрямована.
Свою історію присутнім на церемонії відкриття розповіла Ольга Магазова, котра була вимушена виїхати з Криму до Львова. Зараз вона працює журналісткою. На думку міґрантки, основна ідея проекту полягає в тому, щоб показати спільність і водночас унікальність історії кожного переселенця. А Олександра Бінерт, організатор експозиції, нагадала, що з часів анексії Криму та початку конфлікту на Донбасі число внутрішньо переміщених осіб в Україні досягло 1,7 млн осіб.
Виставка була створена за ініціативи Посольства Великої Британії в Україні й уперше представлена восени минулого року. «Вона стала логічним продовженням і доповненням інших проектів британського дипломатичного представництва в Києві й їхніх партнерів, спрямованих на підтримку внутрішньо переміщених осіб», — зазначила Маделін Кнокс, перший секретар Посольства Великої Британії у ФРН. Вона повідомила, що британська сторона загалом виділила вже 14 млн EUR на переселенців в Україні.
Проект, який розпочався експозицію на Софійській площі з 12 фотографій Сергія Сараханова й історій до них, розрісся до українського туру по семи містах (Рівне, Львів, Івано-Франківськ, Луцьк, Одеса, Запоріжжя, Дніпро), а потім — і до європейського. Виставка вже побувала у Брюсселі та Лондоні. Планується також показати її в Римі та Парижі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply