Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Створимо віртуальний український некрополь у РП

Автор:

|

Березень 27, 2021

|

Рубрика:

Створимо віртуальний український некрополь у РП

Українське історичне товариство у Республіці Польща (РП) за підтримки Об’єднання українців у Польщі (ОУП) та інших українських організацій приступає до здійснення проєкту «Живі у нашій пам’яті — віртуальний український некрополь у Польщі» та звертається до всіх, кому небайдужа доля відомих доньок і синів українського народу, підтримати реалізацію проєкту.
Метою проєкту є створення загальнодоступної інформаційної платформи on-line (у польському й українськомовному варіантах) про місця поховань у РП постатей важливих для української національної пам’яті. Проєкт передбачає зібрання наявних даних про кілька сотень місць поховань, виконання фотографічної документації та виготовлення біографічних інформацій про вказаних осіб. Здійснення проєкту буде відбуватися поетапно впродовж трьох років. Втілення цього освітнього проєкту створить можливість знайти місце поховання особи й отримати про неї основні інформації. Таким чином, ми повернемо у сучасну свідомість значне число людей, котрі зробили незаперечний внесок в українську історію та культуру.
На першому етапі проєкту впродовж 2021 року «Живі у нашій пам’яті — віртуальна некрополь української інтелігенції у Польщі міжвоєнного періоду», відбуватиметься документація місць поховань вояків українських армій, котрі проживали у Польщі після поразки Визвольних змагань 1917-1921 рр. Імена тих українських героїв-воїнів, часто героїв двох народів, досі, на жаль, мало відомі широкому загалу як у РП, так і в Україні. Наш проєкт має змінити цю погану ситуацію. Ми хочемо пригадати, що завдяки тодішній інтелектуальній еліті українського народу відбувався процес формування модерної політичної нації, яка відродила традицію української державности. Водночас плануємо задокументовання місць поховань видатних українців із Лемківщини, Бойківщини, Перемишльщини, Надсяння, Ярославщини, Любачівщини, Холмщини, Підляшшя у період 1918-1939 рр.
Тепер ми хочемо похилитися над їхніми могилами, щоб їм віддати належну пошану, а нам і нашим нащадкам допомогти плекати думку, що історію творять небайдужі люди, заангажовані в працю для суспільного добра. Хочемо водночас усвідомити, що польсько-українська історія не обмежується поодинокими сумними чи радісними подіями, адже поляки і українці були і будуть сусідами завжди.
Фінансові пожертви на кошти виконання проєкту необхідно надсилати на банківський рахунок Українського історичного товариства у Польщі з припискою Na dzialalnosc statutowa — zywi w naszej pamieci. Рахунок — 36 1440 1387 0000 0000 1310 6525.
Для закордону: BIC (SWIFT): BPKOPLPW
IBAN: PL 36 1440 1387 0000 0000 1310 6525
Bank name: PKO Bank Polski SA
Bank address: PKO Bank Polski S.A., 02-515 Warszawa, ul. Pulawska 15
Без вашої фінансової підтримки наш задум неможливо реалізувати. Збережімо пам’ять про місця поховань наших славетних предків!
проф. Роман Дрозд, голова Українського історичного товариства у Польщі, д-р Роман Висоцький, Ярослав Вуйцик, проф. Ігор Галагіда, д-р Богдан Гальчак, проф. Ростислав Жерелик, д-р Олександр Коляньчук, д-р Григорий Купрянович, Александр Маслей, проф. Марко Мельник, д-р Лука Рейт, Юрій Рейт, Мирослав Скірка, Олександр Стець, Петро Тима

Як повідомляв «Міст», УІНП створив ресурс про місця поховань еміґрантів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply