Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Софілканич нагородили «Золотим хрестом»

Автор:

|

Березень 31, 2021

|

Рубрика:

Софілканич нагородили «Золотим хрестом»
Юдита Софілканич

Юдита Софілканич, членкиня Товариства української культури в Угорщині, депутатка Державного самоврядування українців Угорщини, отримала національного свята (День революції та визвольної війни 1848-1849 рр.) нагороду «Золотий хрест». Про це повідомила Ліліана Грекса, ще одна депутатка Державного самоврядування українців Угорщини.
Нагороду українці вручили за плекання угорсько-українських культурних зв’язків та за запровадження викладання української мови як іноземної в угорській ґімназії, а також за розробку методики викладання української мови як іноземної в Угорщині.
Як розповіла сама п. Юдита, її дорога до цієї нагороди була дуже довгою. «З 1993-го проживаю в Угорщині, тоді й започаткувала викладання української мови як іноземної мови в програмі середньої школи. Розробила програму викладання української мови в ґімназії. Склала два підручники, розробила методичні посібники для вчителів і студентів», — зазначила вона.
Головним критерієм своєї багаторічної діяльності з викладання української мови в угорській ґімназії за освітою англійський філолог п. Юдита назвала сусідство між Україною й Угорщиною, необхідність знати та поважати мову, історію, культуру, побут обох країн. «Дуже рада, що нашу працю помітили й оцінили», — зазначила українка. Нагадаємо, що 2016 року Юдита Софілканич також отримала ювілейну медаль «25 років Незалежності України» — від Володимира Гройсмана, тодішнього прем’єр-міністра України.
Як повідомляв «Міст», у Нью-Йорку нагородили українського «Ілона Маска».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply