Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Скандал із підручником в Італії

Автор:

|

Вересень 21, 2021

|

Рубрика:

Скандал із підручником в Італії
Італійський підручник із географії

Тетяна Безрученко, уродженка України, яка зараз проживає в Італії, виявили в підручнику з географії, що Україну в ньому позначили як частину російського реґіону. Таким бачить наше місце на світовій мапі Альберто Фре, автор підручника. За ним італійські школярі вивчають географію. «Це посібник для другого класу середньої школи. Російський реґіон, у який входять Україна, Білорусь, Молдова і країни Балтики», — розповіла співзасновниця українського культурного центру «Вікірейн» у Мілані.
Крим на мапі — частина України, але населення півострова — росіяни. Автор підручника згадує про так званий референдум 2014-го, коли 97 % кримців буцімто проголосували за возз’єднання з Росією. Втім про анексію півострова Москвою та військове вторгнення — жодного слова. «Дуже багато матеріалу про Москву, Росію. Матеріал проросійський, де немає нічогісінько про Україну як самостійну державу і те, що може бути нам в допомогу, що в цей російський реґіон занесли і країни Балтії», — каже п. Безрученко.
Це не єдиний підручник для школярів, де замість фактів — російська пропаґанда. Тетяна також отримала світлину іншого посібника з географії, де історію Київської Русі майже цілковито подають як історію Росії. А під час згадок про СРСР Україну змальовують як аграрну країну з низьким рівнем розвитку.
На інцидент відреагувало Посольство України в Римі. Дипломати надіслали звернення до Міністерства освіти Італії й закликали виправити інформацію. Вони переконливо закликають виправити помилки і запропонували співпрацю в контексті надання авторам навчальних посібників правдивої інформації щодо подій в Україні. «Відповідальність за дезінформацію має нести автор підручника, — вважає п. Тетяна. — Але замінити посібники, які закупила школа, буде непросто, адже коштують вони від 18 до 25 EUR».
Тож наразі місцева громада самотужки займається просвітництвом та бореться з російською дезінформацією. «Наша асоціація спілкується з організацією інтеграції іноземців і дати змогу зрозуміти всім італійцям, як важливо не змішувати поняття», — зазначила вона. До просвітницької діяльності український культурний центр хоче залучити і професорів італійських університетів. Мета — зруйнувати російські міти та пояснити італійцям, що Україна — не Росія.
Як повідомляв «Міст», в Україні стався скандал через підручник «Літературне читання».

Христина Катарина, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply