Новини для українців всього свту

Friday, Mar. 5, 2021

Середня зарплата українців у Європі — тисяча євро

Автор:

|

Серпень 17, 2017

|

Рубрика:

Середня зарплата українців у Європі — тисяча євро

Багато хто з українців, котрі ніколи раніше не покидали навіть свого міста, змушені їхати за кордон, аби заробити на життя. У таких країнах, як Чехія, Польща та Латвія можна офіційно працевлаштуватися на різні вакансії й отримувати гідну зарплату.

Чехія: 1000 EUR — не межа
Працевлаштування в Чехії приваблює українців високими зарплатами, широким спектром вакансій і дружнім ставленням чехів до трудових еміґрантів. Українці можуть знайти там практично будь-яку роботу відповідно до своїх умінь і бажань. Роботодавці зазвичай шукають покоївок, кухарів, різноробочих, зварювальників, операторів числового програмного управління (ЧПУ). Українці з освітою також можуть розраховувати на роботу програмістом або іншим фахівцем.
Серед найпопулярніших вакансій в Чехії — різноробочі на підприємствах автомобільної або харчової промисловості. Часто українці мають можливість знайти роботу на підприємствах, які є світовими лідерами (німецькі, нідерландські корпорації) в своїй сфері, й отримати безцінний досвід співпраці з компаніями, що визначають тенденції розвитку промисловості.
Зарплати в Чехії значно вищі, ніж в Україні. Середня зарплата в країні — близько 1 тис. EUR, але фактично вона залежить від займаної посади. Так, на виробництві консервів і напівфабрикатів різноробочі отримують 480-760 EUR на місяць, на виробництві автолюків — до 610 EUR, а на виробництві автодеталей — 490-620 EUR.
Фахівці можуть розраховувати на вищі зарплати. Наприклад, зварювальники можуть отримати до 1,3 тис. EUR на місяць, програмісти — понад 2 тис. EUR. Кухарі також отримують гідні зарплати. Одна з найбільших мереж ресторанів пропонує 4,8 EUR на годину! При цьому, часто роботодавці також пропонують безкоштовне житло.

Польща: близька і знайома
Легальна робота в Польщі вабить українців простою процедурою працевлаштування, різноманітністю вакансій і територіальною близькістю. Згідно з офіційними даними, понад 1 млн. українців офіційно працюють, навчаються і живуть в Польщі. Держава-сусіда намагається залучити саме українців, вносячи зміни в своє законодавство. Крім цього, з 11 червня ц. р. в країні стало можливо працювати на умовах безвізу, маючи лише біометричний паспорт і запрошення від роботодавця.
Ще одна важлива особливість — середня зарплата в Польщі стає дедалі більшою. Так, торік вона становила 4218,92 PLN (996 EUR), а в квітні ц. р. — вже 4353,55 PLN (1028 EUR). Однак, багато працівників отримують зарплату, вищу за середню. Найпотрібніші у Польщі працівники торгівлі (зарплата — 3 тис. PLN, близько 711 EUR), банків та інших фінансових установ (6600 PLN = 1570 EUR). Серед затребуваних спеціальностей — працівники промислової сфери, вони отримують 4952 PLN (1170 EUR). Трохи більше заробляють будівельники — 5 206 PLN (1300 EUR). Зварювальники отримують до 4 тис. PLN на місяць (944 EUR), що досить мало порівняно з Чехією.
Однак є вакансії в Польщі, куди можуть влаштуватися українці без знання мови та досвіду роботи. Зазвичай, у таких випадках зарплата залежить від виробітку. Так, різноробочі в середньому отримують 9-13 PLN за годину, щомісячна зарплата — 2-2,5 тис. PLN (472-590 EUR).

Латвія: шукає фахівців
Латвія вважається розвиненішою країною, ніж Польща та Чехія. Однак, вона не пропонує такий вибір вакансій, як ці країни. Працевлаштуватися в Латвії можуть, в основному, висококваліфіковані фахівці, такі як автомаляри, автомеханіки, оператори ЧПУ, інженери тощо.
Середня зарплата в Латвії становить близько 890 EUR. Однак робота в цій країні надає широкі можливості для українських громадян. Автослюсар може заробляти близько 1,2 тис. EUR, маляр — від 1 тис. EUR, зварювальник і бетонщик-монтажник — до 2 тис. EUR. Таким чином, українці мають можливість легально працевлаштуватися в країнах Європейського Союзу (ЄС) на різноманітні вакансії й отримувати гідні зарплати відповідно до своєї кваліфікації та бажання працювати.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply