Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 24, 2021

Щодо українських заробітчан у Польщі

Автор:

|

Серпень 03, 2017

|

Рубрика:

Щодо українських заробітчан у Польщі

Лише за півроку Республіка Польща (РП) офіційно видала українцям 650 тис. трудових віз, тобто, це приблизно 1 млн за рік. Це не враховуючи неофіційних українських працівників. Про це розповів заявив Олесь Доній, український громадський діяч. Він наголосив, що в Україні, на відміну від європейських країн, монополізована економіка. «В європейських країнах і США у валовому внутрішньому продукті (ВВП) частка дрібного та середнього бізнесу — 40-60 %, а в Україні — 12 %. Відповідно, зростання ВВП не відбивається на добробуті населення, бо зростання ВВП в Україні — це збільшення прибутків олігархів», — заявив діяч.
Олесь Доній нагадав, що торік мистецьке об’єднання «Остання барикада» створило документальний фільм, у якому було використано дані Міністерства статистики Польщі. «От вам зростання добробуту, ВВП, коли така кількість українців змушена втікати до Польщі», — заявив і додав, що поляки зробили порівняння з кількістю українців, які вирушили на роботу до РП, до Майдану: «Це зростання у 950 %».
Водночас громадяни України подали рекордну кількість прохань про дозвіл на проживання у РП, що становить 65 % від усіх заяв за першу половину 2017 року. Про це повідомило «Польське радіо» з посиланням на Управління у справах іноземців. «Абсолютна більшість справ стосувалася видачі дозволів на тимчасове перебування для громадян України», — зазначив Якуб Дудзяк, речник відомства. Крім цього, Польща користується популярністю як місце проживання серед громадян Білорусі й Індії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply