Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 26, 2021

Рим відкриває для себе Миколу Гоголя

Автор:

|

Липень 28, 2016

|

Рубрика:

Рим відкриває для себе Миколу Гоголя

На виставці

Микола Гоголь став першим українським письменником, визнаним авторитетом і класиком, котрий подарував світу такі безсмертні твори, як «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Вій», «Мертві душі», «Ревізор», «Тарас Бульба» й інші, які перевидаються в багатьох країнах світу, за ними знімаються кінофільми та ставляться спектаклі в десятках країн світу і зараз.
Письменник свого часу проживав у Вічному місті і називав його «батьківщиною своєї душі». Тому саме у Римі нещодавно відбулося відкриття виставки Roma. Patria dell’anima di Nikolaj Gogol’. Експозиція ілюструє листи письменника та його друзів із Риму 17-ма акварелями Алли Зарваницької, а також 22 картинами на склі Валентини Виноградової. Її презентували: Марія-Грація Массафра, менеджер музею Casina delle Civette; Євген Перелигін, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італії; Августо-Марія Річчі, журналіст, кореспондент Європейського парламенту в Страсбурзі (Франція).
Гоголь часто виїжджав за кордон, відвідував багато європейських країн. Особливо до душі йому припав Рим, який став для письменника «другою батьківщиною». У Римі він закінчує «Шинель», пише інші твори, працює над «Мертвими душами» — неперевершеним шедевром світової літератури, який порівнюють не тільки з «Божественною комедією» Данте, а й навіть із «Одіссеєю» Гомера.
Ніхто раніше настільки сильно і глибоко не висміював прогнилий російський чиновницько-бюрократичний апарат, як Гоголь, котрий побачив його зсередини в Петербурзі. Він не був ні революціонером, ні українським націоналістом, але, можливо, зробив не менше, показавши всьому світові Росію як країну «мертвих душ», в якій навіть «птахою-трійкою», що летить уперед, керує кучер-п’яниця, а в санях сидить пропащий шахрай Павло Іванович Чичиков.
Про українців та українське життя весь світ дізнався завдяки таким геніальним творінням Гоголя, як «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Вій», «Тарас Бульба», «Повість про те, як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем», «Сорочинський ярмарок», об’єднаних у збірку «Миргород» — місто неподалік від села Великі Сорочинці, де письменник провів свої дитячі роки.
«Ця виставка повертає історичну справедливість: належність цього письменника до пантеону українських синів культури, розповідає італійській публіці, що Гоголь був українцем не тільки за народженням, але і за духом своїм і присвятив багато творів своєї творчості саме Україні, яку любив не менше за Італію», — коментує п. Зарваницька.
Музичним супроводом інавгурації стали улюблені Гоголем народні пісні «Ніч яка місячна», «Ой під вишнею», а також «Червона рута» у виконанні Володимира Крамара й Уляни Кінаш.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply