Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Румунія не впустила до себе книжки для української меншини

Автор:

|

Березень 29, 2018

|

Рубрика:

Румунія не впустила до себе книжки для української меншини

Лариса Ніцой

Нещодавно українські активісти везли 1030 українських книжок для єдиного в Румунії україномовного закладу — ліцею ім. Тараса Шевченка, що в місті Сигіт. Безперешкодно перетнувши український кордон, українці наштовхнулися на нерозуміння румунських прикордонників. Про це повідомила Лариса Ніцой, письменниця та громадська діячка.
За її словами, інцидент після кількагодинних перемовин на місце події приїхав директор румунського ліцею з поясненнями, що це українці привезли подарунок для його студентів-українців у Румунії. Однак румунські прикордонники залишилися непохитні. Книги були вилучені.
«Мало того, що Румунія накручує румунську меншину в Україні не вчити українську мову. Мало того, що Румунія зробила все, щоб асимілювати українців, які цілими селами відійшли до Румунії внаслідок розподілу кордону після Другої світової війни. То Румунія ще й не дає Україні допомагати українцям в Румунії. На противагу цій ситуації, Румунія фінансує на території України школи для румунської меншини, забезпечує методичними матеріалами, книгами, технічними засобами тощо. Не чула, щоб Україна перешкоджала Румунії. Чому ж тоді Румунія перешкоджає українцям?» — обурилася п. Ніцой.
Водночас вона наголосила, що зараз українська мова в українських селах на території Румунії відмирає: «На території Румунії розташовані українські села. Їхні мешканці розмовляють українською, однак за відсутності українських шкіл і підтримки Румунії, українська мова там поступово відмирає. Українці в Румунії не мають українського телебачення, української літератури, української освіти, українських медіа тощо, однак ще й досі розмовляють українською!».
«Ідею підтримати українців Румунії висловив Віталій Кодря, активіст із Івано-Франківська, — продовжує громадська діячка. — Він звернувся до мене по допомогу зібрати книжки. Я передала п. Віталію більше сорока книжок і закликала українців до збірки книжок. У результаті було зібрано більше тисячі книжок дитячої та дорослої літератури. Віталій зв’язався з викладачами ліцею в Румунії. Вони виявилися українськими патріотами, котрі підтримують український дух ліцею, і з радістю чекали у гості українців і подарунку. Відтак до Румунії була споряджена делегація, до якої увійшли активіст Віталій Кодря, Лариса Ніцой, доктор філологічних наук Ольга Деркачова й інші науковці. Однак книжки їм вручити не дали».

About Author

Meest-Online

  • Natalija Strelchuk

    Інформацію не пробували перевірити? Ніцой подала недостовірні факти і сама не їхала.. Серед книг, які вона передала Достоєвський і т.д. що вже викликає питання до “подарунку”… Книг ніхто “не вилучав”, а затримали до митного оформлення… і вони через кілька днів були в ліцеї…