Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

РП відкрила кордони для українців

Автор:

|

Листопад 10, 2021

|

Рубрика:

РП відкрила кордони для українців

Раз на два тижні держави-члени ЄС переглядають перелік третіх країн для вільного в’їзду, до якого Україна потрапила на початку вересня ц. р.. З 9 вересня республіка Польща (РП) стала доступною для в’їзду, а з 10 жовтня відновили міжнародне залізничне сполучення Укрзалізницею. Все це спричинило вихід показника трудової міґрації з України до Польщі на допандемічний рівень.
Як повідомляє Головне статистичне управління РП, зараз у республіці офіційно працює близько 1,3-1,5 млн громадян України, як і в допандемічний період. Це підтверджує кількість українців, які повернулися сюди по закінченню карантину.
Така міґраційна тенденція мала б послугувати причиною збільшення кількості грошових переказів до України. Проте, за даними сервісу TransferGo, особливих змін наразі не помітно. Станом на вересень ц. р. було виконано 112 672 переказів, похитнулося всього приблизно на 2 % порівняно зі серпнем ц. р.
При цьому кількість реєстрацій нових користувачів з України в РП на глобальному сервісі грошових переказів TransferGo активно зростає. До прикладу, за вересень ц. р. було зареєстровано 12 тис. осіб, що перевищує серпневий показник у 8 тис. осіб на більш ніж 31,5 %. Така ситуація вказує на хвилю активної підготовки українців до виїзду за кордон.
Водночас у січні-вересні ц. р. 49,7 тис. громадян України отримали посвідку на тимчасове (до трьох років) або постійне (5-10 років) проживання в РП. Про це повідомило Управління з питань іноземців цієї держави. За останніми даними, загальна кількість українців, яким дозволили довготермінове перебування в РП, зросла до 293,8 тис. осіб.
На початку жовтня ц. р. документи на тимчасове чи постійне проживання у Польщі видали 525 тис. іноземців, 56 % із яких — громадяни України. Крім них, посвідку на проживання найчастіше просять білоруси, німці, росіяни, в’єтнамці й індуси. Серед іноземців 63 % отримали дозвіл на тимчасове проживання, 20 % — на постійне проживання або мають статус резидента ЄС, а 15% — громадяни ЄС, які зареєстрували своє перебування в республіці.
У цій статистиці не врахували іноземців, які перебувають у РП на підставі візи чи безвізового режиму. За останніми оцінками, зараз у цій країні перебувають приблизно 1,5 млн українців.
Як повідомляв «Міст», у Ґданську відбулися перші Юнацькі сходини СУМ.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply