Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Родина художниці підтримала центр для онкохворих

Автор:

|

Квітень 15, 2020

|

Рубрика:

Родина художниці підтримала центр для онкохворих
Надія Сеничак

В українському центрі для онкохворих дітей «Дача» подякували родині та друзям української мисткині Надії Сеничак із Бельгії, котрі допомагають центру в пам’ять про художницю. Про це розповіла Наталія Осташ, голова Об’єднання українок Бельгії. «У пам’ять про Надію Сеничак близькі художниці підтримали «Дачу», знаючи, як сильно вона хотіла на власні очі побачити проєкт. Ми дякуємо родині та друзям мисткині, що пройнялися ініціативою і допомагаєте нам будувати простір, що зцілює», — написала вона у Facebook.
У «Дачі» нагадали, що Надія Сеничак — українська художниця, котра народилася в Антверпені. «У Бельгії вона прожила все життя і намалювала безліч картин в українському стилі. Жінка ніколи не забувала своє коріння і була тим магнітом, який притягував бельгійських українців. На вихідні вони гостювали в затишній майстерні п. Надії, де художниця створювала свої шедеври», — йдеться в дописі.
Із мисткинею в центрі познайомилися кілька місяців тому: художниця вирішила допомогти збудувати «Дачу». «У листопаді вона провела благодійну виставку на підтримку нашої мрії, куди з’їхалися українці з найближчих міст. На виставці п. Надія вперше зняла перуку. Так усі дізналися, що останні пів року малярка вела боротьбу з раком. Вона дуже раділа, коли результати терапії вплинули позитивно і вона знову змогла повернутися до улюбленої справи. Вона ділилася з нами радістю бути корисною та лікувати своєю творчістю інших. «Я ще до вас приїду. Я впевнена. Готуюся до весни», — писала нам Надія на Різдво», — розповіли в центрі.
Але на Йордан її не стало. «Надія Сеничак боролася проти раку та перемогла його. Лиш у боротьбі за життя підступним виявився розрив аорти», — йдеться у дописі. «Дача» є одним із проєктів благодійного фонду «Запорука».
І хоча Надія Сеничак народилася в Бельгії, але її виховували в національно свідомій родині і вона вважала себе українською миткинею. Ідеї для своїх картин художниця черпала з української народної творчості. В культурно-мистецьких колах Бельгії п. Сеничак була добре відома як художниця, котра працює в стилі народного мистецтва. Крім картин, малярка писала ікони в сучасному стилі, вишивала подушки з орнаментами з різних куточків України, створювала скульптури.
Надія Сеничак за життя щиро ділилася своєю майстерністю та поширювала українську культуру й мистецтво в Бельгії. Вона регулярно проводила майстер-класи з народної творчості, писанкарства, косівського розпису, організовувала жіночі вікенди у Франкополі тощо, об’єднуючи навколо себе українську громаду. Частину своїх робіт традиційно продавала на користь доброчинних проєктів в Україні. Зокрема, у листопаді минулого року в Антверпені відбулася виставка робіт мисткині, частину яких художниця продала, аби допомогти онкохворим дітям в Україні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply