Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Про особливості життя діаспори в Іспанії

Автор:

|

Квітень 24, 2019

|

Рубрика:

Про особливості життя діаспори в Іспанії

Анфіса Мотора з родиною

Анфіса Мотора переїхала до Іспанії 2010-го. Розповіла про те, що контракти на оренди квартир тепер підписують не менш ніж на п’ять років. «Зараз будь-хто може переглянути в Інтернеті ціни на житло в Іспанії. Хочу зазначити, що у великих містах — Мадриді, Барселоні, Валенсії — ціни на житло вищі. До прикладу, у середньому квартиру-студію можна зняти за 250 EUR, квартиру з однією спальнею — за 250-350 EUR, з двома спальнями — 350-500 EUR на місяць», — пояснює діаспорянка.
З 28 квітня запроваджують зміни у нормативах щодо оренди. «Контракт на довготерміновий винайм житла буде мати мінімальний термін п’ять років (раніше було три). Це важливо для родин із дітьми, які не хочуть втрачати житло поруч зі школою чи близькою роботою. П’ять років вам зобов’язані продовжувати контракт, якщо власник житла — фізична особа. Якщо ж це юридична особа, то можна розраховувати на семирічний контракт», — каже Анфіса.
Орендодавець не може підвищувати ціну наскільки йому заманеться — будь-яке підвищення має бути прив’язане до індексу споживчих цін. «Рахунок за електрику складає близько 40 EUR на місяць. Вода — 15 EUR, телефон — 15-20 EUR, Інтернет — 40 EUR», — додає українка.
З вами не можуть розірвати контракт зненацька. Орендодавець має попередити винаймача мінімум за чотири місяці, а той, своєю чергою, відреагувати упродовж інших чотирьох. Тобто теоретично можна відтягнути кінець терміну оренди на вісім місяців.
У разі продажу житла, яке перебуває у наймі, контракт оренди чинність не втрачає. Новий власник житла має поважати контракт оренди, підписаний попереднім власником. «Є новини щодо туристичної оренди. Зараз модно мандрувати без допомоги туроператорів. Тому більшу перевагу надають поденній оренді житла. Мадрид потерпає від навали туристів. Часто туристи влаштовують вечірки у помешканнях, збільшують забрудненість будинків і районів, часом поводяться неадекватно. Тому для захисту 3/5 сусідів у житловому будинку можуть заборонити туристичну оренду в своєму будинку», — каже еміґантка.
Якщо у вас виникають проблеми з приводу оренди житла — можете сміливо йти до мерії. Навіть ламаною мовою вас там вислухають і посприяють вирішенню проблеми.

Ірина Кальченко, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply