Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Президент СКУ провів зустрічі в Німеччині

Автор:

|

Листопад 24, 2011

|

Рубрика:

Президент Світового конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій 18—19 листопада ц. р. здійснив візит до Берліна, де зустрівся з державними високопосадовцями та з українцями Німеччини. Основною метою подорожі були окремі зустрічі з д-ром Крістофом Ісранґом, головою Департаменту з питань Центральної, Південно-Східної та Східної Європи, Південного Кавказу й Центральної Азії відомства Федерального канцлера, і послом Патрісією Флор, спеціальним посланником для Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Міністерства закордонних справ, що відбулися 18 листопада. Особливої уваги під час перемовин пан Чолій надав питанню євроінтеґрації України, а зокрема важливості парафування Угоди про асоціацію між Європейським Союзом (ЄС) й Україною під час грудневого саміту ЄС—Україна в Києві ц. р. Покликаючись на звернення лідера опозиції в Україні Юлії Тимошенко від 2 листопада 2011-го, президент СКУ підкреслив необхідність розуміння різниці між прагненням населення України ввійти до ЄС і діями владних структур України, які не повинні призвести до відкладення парафування угоди, що є корисною для Європи, України та Німеччини.

Евген Чолій закликав Європу вимагати від владних структур України дотримуватись основних свобод і прав людини й звільнити провідних опозиційних політиків Юлію Тимошенко та Юрія Луценка. Окрім цього, він заохочував до ведення моніторинґу парламентських виборів 2012 року в Україні й до активної участі в них міжнародних спостерігачів із Німеччини, зокрема із числа членів українських неурядових організацій.

19 листопада президент СКУ поклав квіти до пам’ятної дошки, присвяченої Лесі Українці, і відвідав колишній концентраційний табір Саксенгаузен. Того ж дня відбулася зустріч з українською громадою Німеччини, яку забезпечила Центральна спілка українців у Німеччині на чолі з її головою Людмилою Млош. Евген Чолій розповів про роботу СКУ в справі захисту інте­ресів українського народу, зупинився на актуальних подіях в Україні та закликав українців Німеччини реаґувати на порушення фундаментальних демократичних цінностей в Україні, підтримувати прагнення українського народу до євроінтеґрації, а також долучатися до акцій СКУ, у тому числі взяти активну участь у місії міжнародних спостерігачів від української діаспори під час наступних парламентських виборів.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply