Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Президент Литви заговорила українською

Автор:

|

Серпень 28, 2014

|

Рубрика:

Президент Литви заговорила українською

Даля Ґрібаускайте

Даля Ґрібаускайте, президент Литовської Республіки, привітала українців із Днем незалежності, записавши відеозвернення українською мовою. Ролик виклав на Youtube Зураб Аласанія, генеральний директор Національної телекомпанії України.

«Захищати свободу та свою державу є обов’язком кожної людини. Литва виборола свою свободу чверть століття тому. Нам допомогло єднання людей і бажання не дозволити чужим силам панувати у нашій державі, — зазначила п. Ґрібаускайте. — Ви, українці, також обрали європейський шлях і щодня боретесь за право жити в демократичній та незалежній країні. Бажаю вам єдності сили та рішучості йти обраним шляхом. Нехай в Україну якнайшвидше повернеться мир!»
Закінчила свій виступ глава Литовської Республіки словами «Слава Україні!» Українською мовою громадян України з 23-ю річницею Незалежності також привітав Дональд Туск, прем’єр-міністр Польщі.

Марічка Паплаускайте, Vidia

До слова
У Луганську терористи вбили Миколу Зеленця, почесного консула Литви. Про це повідомив Лінас Лінкявічус, литовський міністр закордонних справ. «Із глибоким сумом щойно дізнався про те, що почесний консул Литви у Луганську був викрадений і брутально вбитий терористами», — заявив міністр. Міністерство закордонних справ України підтвердила достовірність інформації про викрадення та вбивство п. Зеленця. «Ця трагедія стала наслідком злочинних дій терористів, котрих підтримує Росія. Ми зробимо все, щоби винні відповіли за цей злочин», — ідеться в повідомленні відомства. Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, вважає, що ЄС, назвавши вбивство почесного консула Литви в Луганську терактом, визнав: теракти здійснюють члени терористичної організації.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply