Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Польща втрачає працівників-українців

Автор:

|

Грудень 05, 2018

|

Рубрика:

Польща втрачає працівників-українців

Це вже останній дзвіночок для боротьби за робітників із України, більшість котрих уже забирає Німеччина. Решту підбирають чехи і словаки, заманюючи високими зарплатами та контрактами на два роки. «Чехи все більше і більше переманюють у нас робітників із України, а тепер настає час ще й для Німеччини, яка може забрати до себе значну частину професіоналів, — попереджає Мар’ян Пшедзєцький, директор агенції Work Service, представництво якої працює в Україні. Він визнає, що незважаючи на величезну кількість пропозицій польських компаній, українці від роботи в Польщі відмовляються.
По-перше, в Україні, особливо в західних регіонах, є значний дефіцит кадрів, а по-друге, цього року серйозно збільшилася конкуренція за українців із Чехії та Словаччини, які лібералізували процедури працевлаштування.
Це підтверджують й інші установи, які спеціалізуються на вербування українських робітників. Кшиштоф Інґлот, котрий створив уже три рекрутингові компанії в Україні, визнає, що в нього переманюють працівників чеські та словацькі конкуренти.
У Чехії зарплати приблизно на третину вищі, ніж у Польщі (в автомобільній промисловості — до 50 %), Українці тепер можуть легко отримати робочу візу на 90 днів, а потім роботодавець може продовжити її до 24 місяців. Цьому року кількість учасників цієї програми сягнула 20 тис., наступного вона подвоїться.
Чеський міністр праці та соціальної політики Ярослава Немцова цього року вже двічі відвідував Україну, а в останній свій візит у вересні оголосила про запровадження прискореної процедури для працівників окремих професій,
Також українцям легше отримати право на два роки легально перебувати в Словаччині, в якій зарплати на 20 % вищі, ніж у Польщі. Мар’ян Пшедзєцький стверджує, що Польща перестала бути привабливою для працівників із України. «Ми впали на останнє місце в реґіоні. Ми програємо конкуренцію з точки зору оплати праці, а житлові умови у нас гірші, — пояснює він. — Якщо не будемо стимулювати працівників на постійній основі, то незабаром втратимо їх цілком».
А тим часом у Німеччині вже приготували план для імміґрантів із України. Німці діють швидко. Лише на початку жовтня ц. р. уряд у Берліні затвердив основні положення нових умов імміґрації для фахівців з-за меж Європейського Союзу (ЄС), а вже за сім тижнів Міністерство внутрішніх справ Німеччини вже подало законопроект, який передбачає врегулювання зайнятості працівників із третіх країн, в т. ч. України.
Пропозиції МВС Німеччини вже схвалили в інших міністерствах, тож 19 грудня уряд може прийняти рішення про нові правила регулювання імміґрації. Вони дозволять працювати в Німеччині будь-кому, хто має легальну трудову угоду та відповідну кваліфікацію.
Фахівці з-за меж ЄС будуть мати можливість отримати такий дозвіл упродовж певного часу, потрібного для пошуку роботи (пропонують термін у шість місяців). Нові нормативні акти діятимуть наступні п’ять років і вони не обмежуються лише тими галузями, в яких спостерігається найбільший дефіцит кадрів.
Скасовують навіть обов’язковий тест ринку праці — перевірку, чи може конкретне робоче місце зайняти німець або громадянин іншої країни ЄС. Можна буде також законно отримати й додаткову кваліфікацію в Німеччині.
Як заявляє Кшиштоф Iнґлот, коли Німеччина полегшить положення про імміґрантів з-за меж ЄС, Польщу чекає швидкий відтік кваліфікованих робітників із України — будівельників, водіїв і зварювальників. «Німеччина може забрати до себе значку частину українських фахівців», — підтверджує Мар’ян Пшедзецький.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply