Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Політик продовжив голодування

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Політик продовжив голодування

Властіміл Сегнал, колишній чеський сенатор від Громадянсько-демократичної партії, відмовляється припинити голодування, яке він розпочав 29 квітня на знак солідарності з екс-прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко.

«Я голодуватиму до кінця, скільки в мене вистачить сил», — повідомив п. Сегнал під час зустрічі в Празі з чоловіком екс-прем’єра України Олександром Тимошенком. Колишній сенатор пояснив своє рішення оголосити голодування на підтримку Юлії Тимошенко двома причинами.

«26 квітня 1988 року у в’язниці внаслідок голодування помер мій друг, останній політичний в’язень комуністичної ери Павел Вонка. І ніхто тоді про це не писав і не говорив. Про нього навіть спочатку всі забули. Правду кажучи, я боявся, що Юлія Тимошенко може так само померти, після чого європейські лідери прибудуть на похорон і говоритимуть правильні слова, які жодним чином уже не здатні змінити ситуацію, а потім про неї всі забудуть», — зазначив він.

За словами політика, другою причиною голодування було бажання привернути увагу до порушення режимом Януковича основних демократичних засад в одній із найбільших європейських держав, яка раніше чи пізніше, але таки буде колись у Європейському Союзі. «А тому нинішні керівники повинні зрозуміти, що диктаторський стиль правління на кшталт Путіна чи Лукашенка — це не той шлях, який веде до євроінтеґрації», — зауважив чеський патріот.

Властіміл Сегнал уважає, що демократія в Україні за Януковича поступово щезає. «Я бачив 2004-го, під час Помаранчевої революції, зовсім іншу країну, ніж ту, яку маємо зараз», — наголосив він. Колишній чеський сенатор висловив своє задоволення тим, що рейтинґ опозиції в Україні зростає. На його думку, це може призвести до посилення тиску на владу як із боку об’єднаних опозиційних сил, так і з боку самого народу. Пан Сегнал погодився з Олександром Тимошенком, що коли народ скаже своє рішуче «ні» цій владі, то їй уже нічого не допоможе, навіть підім’яті під неї силові та судові структури. Властіміл Сегнал заявив, що має намір звернутися до чеського керівництва й органів управління УЄФА щодо підтримки бойкоту як усього чемпіонату Євро-2012 в Україні, так і його фінальної частини.

Натомість Олександр Тимошенко передав колишньому чеському сенатору список осіб, проти яких доцільно застосувати санкції. Пан Тимошенко наполягає на необхідності запровадження персональних санкцій проти представників влади, зокрема обмеження в’їзду та замороження банківських активів щонайменше на десять років. «Нехай вони доведуть, що ці кошти було отримано чесним шляхом» — наголошує він. Олександр Тимошенко також переконаний, що бойкотування європейськими лідерами українських матчів Євро-2012 є логічною відповіддю на впровадження диктатури й тоталітаризму в Україні.

«Звісно, нам як громадянам і патріотам України, прикро, що на країну чекає ізоляція, адже Євро-2012 — це велика подія, якої всі так довго очікували. Але, з іншого боку, нам зрозумілі й побоювання керівників європейських держав за своїх громадян, котрі не можуть бути при такому режимі в повній безпеці. Тому перенесення фіналу турніру до будь-якої іншої країни видається єдино можливим політичним кроком», — сказав чоловік Юлії Тимошенко.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply