Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Останній дзвоник у рідній школі

Автор:

|

Липень 23, 2015

|

Рубрика:

Останній дзвоник у рідній школі

Діти Казерти

Учні 1-11 класів української школи «Золотоуст» міста Казерти (Італія) 15 липня ц. р. прикрасили вишиванками, віночками й українською символікою центральні вулиці Казерти. Вони ішли на урочисту лінійку, присвячену «Останньому дзвонику». Цей день був повен сонця не лише на небі, але й в очах і серцях українців, котрі живуть і працюють тут. Бо, відколи культурно-духовне життя громади очолив о. Ігор Данильчук, не лише літні люди, а й молодь зажила цікавим, змістовним життям.
Особливо — діти. Багато з них були відірвані від українського коріння та змушені змінити оточення, мову, болісно приживаючись на чужині. А ті, хто народився в Італії, про Україну знають рівно стільки, скільки зможуть побачити під час рідких поїздок у гості до дідуся та бабусі, або й лише з розповідей батьків. Про рідний національний дух, можливість доторкнутися до української культури, звичаїв, ментальності — годі й казати. То ж значення школи «Золотоуст», підпорядкованої Міністерству освіти та науки (МОН) України, важко переоцінити. Це — єдине джерело, де діти українців дізнаються про історію та культуру своєї Батьківщини, її свята та звичаї, привчаються бути і почуватися українцями. Тепер ця школа посідає перше місце серед українських шкіл Італії за кількістю учнів і вчителів. 82 дитини здобувають тут рідну освіту, з них 50 діточок — у початкових класах і 32 учні — у 5-11 класах.
Разом із учителями, батьками, прихожанами церкви, гостями свята ішли вони на урочисту лінійку, присвячену «Останньому дзвонику». На якусь хвилину всім присутнім здавалося, що вони вдома в Україні. Сцена, музика, море приємно здивованих і щасливих облич, козацький марш і врочистий вихід прапороносців. Прикладають до серця свої маленькі ручки першокласники і разом із усією площею співають Гімн України. А ще — сльози радощів і тривоги перед невідомим самостійним «завтра» в очах випускників 11-го та дев’ятого класів та їхніх батьків. Хвилювання читається на обличчях наставника школи о. Ігоря, директора школи Катерини Саловської, завуча Інни Галіч і всього педагогічного колективу. Адже саме завдяки їхній чималій праці, жертовності та терпінню громада Казерти має зараз українську школу, випускники якої у стислий термін засвоюють державну шкільну програму 1-11 класів, отримують після успішної здачі атестації свідоцтва й атестати від МОН, та мають право вступати у будь-який вищий навчальний заклад Батьківщини.
Учні початкових класів брали в руки перший у своєму житті документ здивовано, радісними очима шукали у натовпі маму та тата, дивилися на цей папір у жовто-блакитних барвах із українською символікою й уперше найкраще усвідомлювали, хто вони, якої землі діти. На їхніх обличчях читалася гордість, усвідомлення того, що вони духовно та розумово виросли.

Галина Теленько

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply