Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Основна частка міґрантів у ЧР — українці

Автор:

|

Грудень 29, 2020

|

Рубрика:

Основна частка міґрантів у ЧР — українці
Українські заробітчани

У Чеської Республіки (ЧР) чисельність населення досягла 10,71 млн осіб, збільшившись за рахунок еміґрантів. Відповідні дані містить звіт Чеського статистичного управління. Так, за перші дев’ять місяців ц. р. чисельність населення країни збільшилася на 13,9 тис. осіб. При цьому зростання відбулося за рахунок іноземців: якби не вони, чисельність населення ЧР зменшилася б за цей період майже на 1,7 тис. осіб, адже смертність у країні перевищує народжуваність. Сальдо іноземної міґрації досягло 15,6 тис. порівняно з періодом з січня по вересень 2019-го.
Як і в попередні роки, найчисленнішу групу міґрантів становлять громадяни України (11 тис.). Другою за величиною групою є громадяни Словаччини (1,5 тис.), на третій позиції — росіяни (1,3 тис.). У статуправлінні також зазначають, що порівняно з аналогічним періодом 2019-го імміґрантів було майже вдвічі менше, що пов’язують із пандемією.
За дев’ять місяців ц. р. в ЧР померли близько 85 тис. осіб, що майже на 1 тис. більше, ніж рік тому. Народжуваність за той же період знизилася на 2,6 тис. і досягла 83,3 тис. При цьому приблизно половина дітей народилися поза шлюбом.
Як повідомляв «Міст», українці найчастіше їдуть до США, Литви та РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply