Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Ольга, котра організовує виставки для художників

Автор:

|

Липень 10, 2019

|

Рубрика:

Ольга, котра організовує виставки для художників

Ольга Толстунова

Киянка Ольга Толстунова вже шість років живе у Відні, столиці Австрії. Організовує виставки для австрійських художників, пише про життя в Австрії в соціальній мережі та займається доброчинністю. «Переїхала до Відня випадково, — розповідає дівчина. — Коли вчилася в київському університеті, запланувала поїхати до Франції отримати ще одну вищу освіту. Почала вчити французьку, готувалася до вступу. Раптом молодша сестра каже, що хоче до Австрії. Я помізкувала і збагнула, що мушу міняти свої плани, бо батьки не зможуть нас забезпечити в різних країнах. Буквально за день виписалася з французьких курсів і записалася на німецькі. Для вступу потрібен був високий рівень мови.
Продзвонила університети і виявилося, що іноземців спершу беруть на підготовчі курси. Пощастило, що на мій факультет історії мистецтв не було вступних іспитів. Єдине, що вимагали — диплом про вищу освіту чи шкільний атестат, у якому є предмети, їм потрібні, — географія, математика, історія. В університеті не довчилася, бо второпала, що то не моє. Покинула навчання й узялася організовувати виставки для молодих австрійських художників і розвивати свою інстаграм-сторінку.
Тут цікавий підхід до виставок. Більшість митців не хочуть показувати свої картини у галереях, а вигадують креативні ідеї. Шукаємо якісь закинуті будинки чи квартири на верхніх поверхах. Допомагаю організовувати це все. Потрібно зібрати чимало дозволів від пожежників, санстанції, служб безпеки. У мене був художник, котрий виставлявся в закинутому будинку. Нам пощастило, бо приміщення було у центрі міста і час від часу там проводили арт-ярмарки.
Зі швейцарським художником виставляли картини на кухні, де проводять майстер-класи з приготування їжі. Виставка була присвячена Відню та цікавим місцям. Тоді продали всі роботи майстра.
У соціальних мережі розповідаю людям про життя в країні. Наприклад, що не маю автомашини і це зручно. У метро потяг приходить щохвилини. Трамваї та тролейбуси обладнані кондиціонерами. Зупинки розташовані так часто, що від найвіддаленішого будинку до них іти пішки максимум 15 хвилин.
Єдиний недолік Відня: тут багато смачної їжі. На кожному розі місцева випічка, кафе, ресторани, кав’ярні. Коли лише приїхала, дуже хотілося це все скуштувати. За перший семестр навчання набрала вісім зайвих кілограмів. Зараз постійно займаюся спортом та обмежую себе в усьому.

Наталія Столярчук, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply