Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

Німці роздягнули догола жінок-міґрантів

Автор:

|

Серпень 07, 2014

|

Рубрика:

Німці роздягнули догола жінок-міґрантів

Вимушений стриптиз на митниці

Вони не були ані біженцями, ані нелегальними міґрантами, котрих спіймали «на гарячому». Вони не скоїли жодного злочину. «Ми пережили шок. Ми спали, коли наш автобус зупинили неподалік німецько-польського кордону. Коли черга дійшла до нас, ставлення німецьких поліціянтів різко змінилося. Один із них вирвав паспорт із рук жіночки та порвав його. Але найстрашніше почалося, коли в поліцейському відділку нас почали обшукувати й оглядати», — розповідає постраждала Лідія.

Насамперед у всіх пасажирів відібрали особисті речі, коштовності та зароблені важкою працею гроші, повикидали їжу й напої. Заробітчанок роздягнули догола. Потім почали відривати гігієнічні прокладки від білизни. Німецьким поліціянтам навіть того виявилося замало, і вони «оглянули» всіх так, що й візит до гінеколога після цього може видатися «квіточками».
Зрозуміти, чому до них так відверто по-хамськи ставляться, українці змогли тільки тоді, коли до них з’явився російськомовний перекладач. «У вас немає необхідного дозволу на в’їзд і перебування в Німеччині, тому ви будете депортовані», — пояснив він. А потім настав шок, коли вони усвідомили, що на них чекає не лише депортація на невизначений термін, а й сплата 1 тис. EUR в рахунок оплати тієї ж депортації. Із нещасних заробітчан до того ж стягнули по 500 EUR на оплату штрафу та послуг прокурора, котрий розглядатиме їхні справи.
Потім їм дали підписати якісь документи німецькою. Як виявилося пізніше, своїми підписами вони погодилися на непомірні платежі. Поспілкуватися із представниками українського посольства не вдалося, оскільки поліціянти грубо відмовили заробітчанам, посилаючись на те, що в посольстві ніхто не бере трубку. На прохання скористатися послугами адвоката розлючені поліціянти пригрозили посадити заробітчан до в’язниці.
Після невдалих спроб одержати адвоката на морально виснажених людей чекав суд, який відбувся дуже швидко. На руки заробітчани отримали документи про депортацію німецькою мовою. Після суду українців знову відвезли до відділку. Увечері на прохання дати їм можливість поїсти поліціянти глузливо запропонували купити їжу в їхній їдальні, «забувши» при цьому, що всі гроші вони вилучили ще вранці. Коли люди про це нагадали, німецькі правоохоронці спромоглися пригостити зголоднілих українців сухим пайком.
Ніч жінки перебули у таборі для біженців, а чоловіки — у в’язниці. У наручниках. Ставлення до українських чоловіків — відверто знущальнне. Німецькі поліціянти дозволили собі на кілька годин закривати чоловіків у туалеті. Страшний сон закінчився тільки тоді, коли ввечері наступного дня українці літаком вирушили додому.
Історія українських заробітчан розпочалася три місяці тому, коли підприємство «Львів-інтуртранс» підписало договір з іспанською сільськогосподарською асоціацією «Фрешуельва», згідно з яким, українців легально було відправлено на роботу до Іспанії. Ця ж асоціація взяла на себе зобов’язання автобусом повернути українських заробітчан на Батьківщину. Посольство Іспанії видало трудовим міґрантам разові національні візи з правом транзиту країнами Шенгенської зони для тимчасової роботи за контрактом терміном на 180 днів.
Українці не мали би жодних проблем, якби посольство видало Шенгенську візу. Адже віза типу D, як виявилося пізніше, була іспанською національною, тож передбачала повернення в Україну не наземним транспортом, як це зробили заробітчани, а літаком. Тоді людям не довелося би перетинати наземні кордони, зокрема французько-німецький. І тоді би вони не потрапили в тенета до німецьких поліціянтів.
Після повернення «Львів-інтуртранс» і постраждалі звернулися до державних структур Німеччини з проханням скасувати рішення про депортацію. Після того, як справа набула розголосу, на інцидент відреагувало Міністерство праці та соціального захисту України, яке розглядає варіант… позбавлення української компанії ліцензії на право діяльності. Це – замість того, щоби зрозуміти, чому іспанське посольство, знаючи, що в угоді чітко сказано: «Заробітчани повертатимуться автобусами», – поставило візу типу D. Така робоча віза є недійсною поза територією Іспанії. Тому українці могли повертатися хіба що літаком. Натомість посольство мало б видати візу, з якою можна було б перетинати шенгенські країни. Але в іспанському посольстві, за словами директора «Львів-інтуртранс», переконували, що й з візою типу D можна спокійно перетинати кордони країн Шенгенського договору. Якщо проблему з різночитанням законодавства не буде вирішено, наступними заручниками можуть стати сотні українців, котрі й далі перебувають в Іспанії.

Зоряна Франко, frankivsktv.if

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply