Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Нелегальне працевлаштування українок у Німеччині

Автор:

|

Грудень 16, 2020

|

Рубрика:

Нелегальне працевлаштування українок у Німеччині
Німецька поліція

Федеральна поліція Німеччини разом із співробітниками митної служби провела масштабну спецоперацію по всій території країні, спрямовану проти нелегального працевлаштування у сфері догляду в домогосподарствах, зокрема, й українок. Рейд провели в рамках розслідування масштабної справи про незаконне працевлаштування у Німеччині польськими фірмами переважно громадянок України.
До операції залучили близько тисячі силовиків, обшуки провели у 130 житлових і комерційних приміщеннях у 13 федеральних землях. Одночасно з обшуками на території Німеччини слідчі дії щодо трьох головних підозрюваних у рамках правової допомоги провела й прокуратура Польщі.
Підставою для слідчих дій стало розслідування справи проти трьох громадян Польщі та пов’язаних із ними 71 особами на території Німеччини. Щодо них провадять слідство за підозрою у нелегальному перевезенні іноземців із комерційною метою, незаконному працевлаштуванні іноземців, а також незаконному позбавленні та розкраданні заробітної плати.
Зокрема, за оцінками Головного митного управління Дрездена, через дії підозрюваних недонарахування у фонди соціального страхування становили близько 14 млн EUR. Під час слідчих дій вилучили носії даних, документи, вогнепальну зброю, боєприпаси, близько 60 тис. EUR готівкою і близько 1 кг золота вартістю в кілька десятків тис. євро.
Розслідувати справу розпочали близько трьох років тому, коли увагу правоохоронців викликали громадяни України, котрі під час свого перебування у Німеччині нібито з туристичною метою, не маючи на те дозволу, насправді працювали на замовлення компаній, до яких мали стосунок підозрювані. У поліції також зауважили, що крім відсутності необхідних дозвільних документів, наймані працівники з України не мали необхідної кваліфікації, щоб надавати послуги з догляду. Загалом поліція розслідує близько 1,4 тис. випадків нелегального перебування та працевлаштування в Німеччині, переважно щодо жінок із України.
Тож із Німеччини тепер узялися масово депортовувати українців через порушення умов працевлаштування. Це в липні-вересні ц. р. німецька влада вислала із країни 300 українських заробітчан. Це сталось через те, що вони намагаються одурити систему та в’їхати на територію Європейського Союзу (ЄС) без віз. Зокрема, у Німеччині викрили схему, за якою українці спершу нібито їдуть на роботу в Польщу, де відбувають карантин. А потім нелегально або за підробленими робочими візами перебираються до Німеччину, де їх працевлаштовують. Також були і такі інциденти, коли в громадян Україні вилучали фальшиві румунські й угорські паспорти. Крім цього, є багато польських компаній, які організовують нелегальне працевлаштування для українців у країнах ЄС.
Як повідомляв «Міст», українські заробітчани посприяли приросту ВВП Польщі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply