Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Мерія Копенґаґену відмовляє українці в пенсії

Автор:

|

Червень 29, 2017

|

Рубрика:

Мерія Копенґаґену відмовляє українці в пенсії

Володимира Крістенсен

Володимира Крістенсен ледве рухається через артрит. 62-річна жінка дуже ослабла від численних хвороб. У неї була травма хребта, до всього цього додаються ще й захворювання кишківника та рак легень. Жінка має вже 20 років стажу, проте муніципалітет Копенґаґену відмовляє їй у виплаті пенсії.
Коли журналісти навідалися до п. Крістенсен у її будинку в Остербро, в неї саме був «гарний день» — жінці навіть вдалося підвестися з ліжка. Проте таке буває не щодня, зазвичай їй доводиться пересуватися за допомогою спеціальних ходунків.
Володимира Крістенсен отримала травму спини, коли працювала доглядальницею за старенькою жінкою. Якось жінка послизнулася й втратила рівновагу, українка спробувала її зловити й пошкодила собі спину. «Коли я спробувала її спіймати, то впала на спину, просто на сходах, і отримала тріщину в хребті», — розповідає п. Крістенсен.
Вона народилася в Україні, має медичну освіту. Одного дня познайомилася з данцем, за котрого пізніше вийшла заміж. 1989-го жінка переїхала до Данії, де працювала помічницею в хатніх справах і перекладачем.
За 20 років такої роботи жінка значно підірвала своє здоров’я. В її особовій медичній картці зазначено, що п. Володимира має хронічні хвороби, недостатню вагу та блідий колір шкіри. До того ж, за жінкою нема кому доглядати.
Хвороба Крона — запалення шлунково-кишкового тракту — не дає жінці спокою, вона має відвідувати туалет по 20 разів на день. Також Володимира бореться із раком легень, проте не може пройти курс хіміотерапії через загальний ослаблений стан організму. В жінки погіршується пам’ять, періодично вона переживає панічні атаки. До своєї квартири жінка прив’язана вже два роки, виходячи лише на прийом до лікаря.
Не зважаючи на усі вищенаведені факти, муніципалітет Копенґаґену й досі відмовляє жінці в дочасному виході на пенсію та наданні пенсійних виплат. Анна Мее Аллерслев, керівник служби зайнятості при муніципалітеті Копенґаґену, відмовляється коментувати цей окремий випадок. Проте чиновниця заявила, що в муніципалітету загалом зв’язані руки через чіткі формулювання в законодавстві, тож вони мають подекуди ухвалювати жорсткі рішення. «Це, на жаль, не єдиний випадок, про який я знаю. До мене постійно надходять звернення від громадян, проте я нічого не можу вдіяти. Ми маємо слідувати за буквою закону. Хоча я й вважаю, що подекуди наше законодавство занадто жорстке», — каже п. Аллерслев.
Чиновниця звертається до парламенту зі закликом змінити закон, щоб такі особи, як Володимира Крістенсен, могли отримати допомогу за станом здоров’я. Українка, котра віддала Данії 20 років свого життя, каже, що вона й далі хоче працювати. Проте стан її здоров’я не дозволяє їй це здійснити. «Звісно, я хотіла б продовжити свою роботу. Усі хочуть працювати, поки мають на це змогу. Так у мене були б друзі хоча б на роботі», — править далі п. Володимира.
Жінка отримує допомогу від Біттен Віві Єнсен, котра добровільно допомагає кільком хворим людям. Жінка працювала в команді муніципальної служби з реабілітації й вважає, що ситуація щодо допомоги муніципалітету своїм громадянам зараз виглядає безглуздо й не заслуговує ні на що інше, як на критику. «Це ганьба, що найвразливіші та хворі люди не отримують жодної допомоги», — зазначає Біттен Віві Єнсен.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply