Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Купальський вечір у Серіно

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

Купальський вечір у Серіно

У Серіно

Це свято прийшло з глибини віків і дає можливість доторкнутися до чарівного. Цьогоріч українці Серіно (Італія) також торкнулися своїх традицій на чужій землі. Це свято — симбіоз язичницького Купала, свята літнього сонцевороту, коли світило повертало з літа на зиму, та християнського — різдва Івана Хрестителя (Предтечі Ісуса Христа).

За язичницьких часів Купало був богом землеробства, тому йому приносили в жертву хліб. А Морена, чи Мара (Марина), — богиня зимового холоду та голоду. У давнину ввечері напередодні купальської ночі хлопці розривали Морену на шматки та кидали їх у воду. Згодом топили й Купала. Наші дівчата також наряджали Морену, а хлопці — Купала. Вони прикрашали гілки вінками, стрічками та свічками. Потім хлопці та дівчата співали й танцювали навколо Купала і Морени: «Кругом Мариноньки ходили дівоньки».
Існує повір’я, що на Купала вода та вогонь мають цілющу силу. Вогнище було головним атрибутом свята. Усі стрибали через вогнище, щоб очиститися від злого, бути здоровими. Господині палили в купальському вогні одяг хворих дітей, щоб разом із вбранням згоріли й хвороби.
Ці деталі давніх святкувань були відомі не всім гостям свята, тим більше — італійцям. «Італійці водили хороводи разом із нами навколо Морени та Купала, і навіть через вогнище стрибали! Спочатку — несміливо, десь хтось, а потім як розійшлися, то по кілька разів стрибали! — розповідає Ольга Тарасюк, організатор свята. — А далі всі спостерігали за віночками, які пускали
дівчата на воду, щоб відгадати, звідки прийде суджений». Розвеселив усіх і козак Вакула, у котрого спочатку маленьке бісеня намагалося вкрасти мішок, а коли Вакула заснув, випивши медовухи, його русалки «залоскотали».
Свято проводилося в горах біля міста Серіно, тому серед спекотного літнього дня легка гірська лісова прохолода зробила його справді приємним та незабутнім. Продовжилося свято у приміщенні ресторану «Боскетто». Святковий обід, розваги, ігри, музика, пісні підтримували чудовий настрій учасників.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply