Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Комуністи блокують визнання Голодомору Геноцидом

Автор:

|

Вересень 05, 2013

|

Рубрика:

Комуністи блокують визнання Голодомору Геноцидом

«Уже десять років у Франції триває процес визнання на державному рівні Голодомору 1932-1933 рр. Ґеноцидом українців. Ми тричі подавали в нижню та верхню палати французького парламенту законопроект про це. Праві політичні сили підтримують нас у цьому питанні, комуністи — ні, а соціалісти утримуються, ставляться дуже обережно», — повідомила Наталя Пастернак, голова репрезентативного комітету української громади у Франції.

Франція визнає Голодомор 1932-1933 рр. Ґеноцидом українців, але для цього потрібно більше інформувати французьке суспільство. «Коли ми репрезентуємо наші фотовиставки про Голодомор, то французи не можуть повірити побаченому. Для них у Європі був тільки один ґеноцид — єврейський. Вони не можуть зрозуміти, чому вже минуло 80 років, а світ так мало знає про цю трагедію», — зазначила п. Пастерняк.
Росія має великий вплив на політику Франції, передусім через ліві партії. Багато сучасних впливових французьких істориків колись було комуністами. Це, за словами голови репрезентативного комітету української громади у Франції, чинить перешкоди до визнання Голодомору у французькому парламенті.
Наталя Пастерняк наголосила, що вирішення цього питання є дуже важливим для вшанування пам’яті загиблих під час цієї трагедії: «Я не можу спокійно жити й спати, допоки знаю, що Голодомор у Франції ще не визнали Ґеноцидом. Не визнати це трагедією — це не дати спокою тій душі, яка померла. Коли в Нотр-Дам де Парі йде служба Божа в пам’ять за загиблими під час Голодомору, я чую, як вони нас кличуть. Це не була війна — люди спокійно собі жили, і раптом до них вриваються у двері й забирають усе, що в них було. Чому? Бо вони були українцями».
Голова репрезентативного комітету української громади у Франції розповіла, що під час цьогорічного вшанування 80-ї річниці Голодомору в її країні українська діаспора вперше пройде пам’ятною ходою Єлисейськими полями. Захід у Парижі розпочнеться 17 листопада, об 11 год., від церкви Святого Володимира й до собору Нотр-Дам де Парі. Також п. Пастерняк повідомила, що режисер Бенедикт Бене цьогоріч представить перший французький фільм про Голодомор 1932-1933 рр.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply