Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Колишню зірку українського спорту заарештували в Італії

Автор:

|

Листопад 14, 2013

|

Рубрика:

Колишню зірку українського спорту заарештували в Італії

У сицилійському місті Палермо наприкінці жовтня було затримано Ларису Москаленко, українську бронзову призерку у вітрильному спорті Олімпіади в Сеулі 1988 року. Її підозрюють у викраденні дітей. Членам протизаконного угруповання, до якого, за даними слідчих прокуратури, входила й українка, буде висунуто низку звинувачень, як-от торгівля людьми, викрадення осіб, викрадення й утримування дітей за кордоном. Ідеться про дітей від змішаних шлюбів, щодо місця проживання яких не можуть домовитися їхні батьки. Аби отримати назад дитину, що проживає з одним із подружжя чи іншими родичами, люди були готові платити до 200 тис. EUR.

У десятках країн світу
Карабінери зазначають, що їх просто вразили масштаби діяльності правопорушників. «Офіси» угруповання розташовувались у 12 країнах світу, а головний переправний пункт був на Сицилії. Перша операція злочинної групи відбулася два роки тому, коли викрадену в Тунісі дитину через Сицилію переправили до Норвегії. За даними прокуратури, на момент викриття злочинці планували ще чотири операції на Кіпрі, у Лівані, Єгипті й Україні.
Правоохоронці затримали загалом сімох осіб, серед яких — українська екс-спортсменка. Зараз троє з них перебуває під попереднім арештом у в’язниці, а четверо — під домашнім арештом. Серед заарештованих є як іноземці, так і італійці. «Мозком» групи був громадянин Норвегії, а головним організатором — представник Швеції.

Напіввійськові операції
У центрі злочинної схеми, за інформацією прокуратури, була агенція з надання охоронних послуг у Норвегії ABP World Group, що, зокрема, займалась і «відновленням справедливості» щодо «спірних» дітей. Для цього туди наймали колишніх працівників військових спецпідрозділів із різних країн.
Фірма розробляла справжній «бліц-план» у всіх деталях, у тому числі рекогсносцировку місць проживання дітей. Угруповання було дуже добре технічно оснащене. Відтак, дитину викрадали в одних родичів і після зупинки на Сицилії як перевалочному пункті доправляли до родичів-«замовників» у континентальній Європі.
Власне, розслідування й почалося з колишньої української спортсменки, яка вже багато років мешкає на Сицилії. Наприкінці травня минулого року в маленькому сицилійському містечку полум’я знищило готель Portorais, що стояв зачинений уже кілька років. Виявилося, що пожежа була влаштована навмисно. А з прослуховування телефону власника готелю, із яким зустрічалася Лариса Москаленко, постали деталі іншого незаконного бізнесу — міжнародного трафіку дітей.

Екс-чемпіонка надавала свої яхти
Нині Ларисі Москаленко інкримінують «логістичну допомогу» угрупованню. Колишня чемпіонка вітрильного спорту має на Сицилії власну агенцію з оренди водного транспорту. Як з’ясувалося під час слідства, вона надавала свої яхти, шкіперів і місця в готелі для перемитництва дітей. Зараз жінку підозрюють у сприянні викраденню принаймні двох дітей у Тунісі. Місцеві сицилійські медіа – в очікуванні: «Подальше слідство обіцяє шокуючі деталі», «Хто би міг запідозрити Москаленко?»
Українська служба Deutsche Welle

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply