Новини для українців всього свту

Sunday, Mar. 7, 2021

Із Польщі «на тебе чекають удома!»

Автор:

|

Березень 25, 2020

|

Рубрика:

Із Польщі «на тебе чекають удома!»

У Польщі з’явились білборди, в яких закликають українців повертатися додому. Автором заклику виявилася Українська галицька партія (УГП), яка активно працює на Західній Україні. Це чи не перша спроба політичної партії вести свою інформаційну діяльність за межами Батьківщини, для повернення своїх людей додому.
«На тебе чекають удома», — саме цей заклик ми намагаємось донести тим, хто сьогодні змушений працювати на розвиток економіки інших держав. Ми працюємо для того, аби Україна стала сильною, а наш найцінніший потенціал прихований в українцях. Ми закликаємо їх повертатись до своїх родин, та будувати свою рідну хату — Україну, як заповідав митрополит Андрей Шептицький», — пояснює Ірина Моряк, голова політради УГП.
На думку заробітчан це важливий заклик, який свідчить про рішучий настрій повертати людей на Батьківщину та відновлювати економіку країни. «Приємно бачити такий заклик. Вже давно не відчував того, що хтось, крім моєї родини, очікує мого повернення в Україну. Приємно, що в нас є політичні сили, які думають про завтра, яким воно і вже сьогодні для цього щось роблять», — каже Олег, котрий повертається зі заробітків у Польщі додому.
Виконати це прохання тепер стало легше. Адже через поширення коронавірусу Польща закрила свої кордони для усіх іноземців. Також там заборонили усі масові заходи та закрили торгово-розважальні центри, кінотеатри та ресторани. Крім цього, у країну зупинили міжнародне авіа та залізничне сполучення. Анджей Дуда, президент Польщі, просить зберігати спокій. Також він наголосив, що влада робить все можливе, аби опанувати ситуацію, та попросив поляків цікавитися ситуацією щодо осіб, котрі перебувають на карантині, чи потрібна їм якась допомога.
Як писав «Міст», торік заробітчани переказали до України майже 12 млрд USD, при тому обсяг прямих інвестицій склав лише 1,8 млрд США. Тож заробітчани стали по факту найбільшим інвестором в економіку держави, що, зокрема, зумовило зміцнення гривні 2020 року.
Однак Національний банк України (НБУ) не виключає, що пандемія коронавірусу може знизити обсяги переказів українських трудових міґрантів. Про це заявив Дмитро Сологуб, заступник голови НБУ. «Ми очікуємо деяке зниження переказів українських трудових міґрантів з-за кордону, але воно буде порівняно меншим, ніж ефект від того, що подорожей із України буде набагато менше, ніж раніше», — наголосив він. За словами чиновника, наразі у НБУ оцінюють вплив коронавірусу на економіку України як досить стриманий.
Хоча поширення коронавірусу у світі поки що не мало суттєвого впливу на економічне зростання й інфляцію в Україні, у квітні, найвірогідніше, Нацбанку доведеться переглянути макропрогнози. Посадовець підкреслив, що ризик поширення коронавірусу у разі реалізації може призвести до рецесії світової економіки та значного сповільнення економічної активності в Україні. Відтак правління НБУ ухвалило рішення знизити облікову ставку до 10 % річних.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply