Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 25, 2021

Громада Франції оприлюднила звернення до Павла Клімкіна

Автор:

|

Лютий 08, 2018

|

Рубрика:

Громада Франції оприлюднила звернення до Павла Клімкіна

Українська громада Франції звернулася до Павла Клімкіна, міністра закордонних справ України, з проханням надати Культурно-інформаційному центрові при Посольстві України у Франції ім’я Василя Сліпака, Героя України та колишнього соліста паризької опери.
Василь жив у Парижі майже 20 років, виступав на сценах багатьох славетних театрів світу. Не раз виступав і в Культурному центрі Посольства. Зокрема, згуртував своїх колег-музикантів у так звану «Музичну сотню» задля збору коштів на підтримку захисників України. Яскрава кар’єра та професійні перспективи не були для Василя найпершим пріоритетом. На першому плані для нього була доля Батьківщини, боротьба за її незалежність і суверенітет. 2016-го він долучився до загону добровольців і загинув 29 червня на Світлодарській дузі. Василь Сліпак став першим в історії України добровольцем, котрого посмертно нагороджено Золотою Зіркою Героя.
Український культурно-інформаційний центр у Парижі відіграє визначну роль в інформуванні французів про події в Україні та в роз’ясненні української позиції стосовно актуальних проблем сучасності. В Центрі відбуваються фотографічні та мистецькі виставки, присвячені, зокрема, й війні на Донбасі, окупації частини українських територій, організовуються конференції, що пояснюють політику декомунізації, яка здійснюється в Україні, проходять зустрічі з українськими та французькими письменниками, митцями, активістами кримськотатарського руху, адвокатами політв’язнів Кремля, правозахисниками, політиками. Під час гібридної війни, коли Росія відкрила вже другий культурний центр, у самому центрі Парижа, а також поставила до дії франкомовну версію телеканалу Russia Today, значення своєрідного форпосту української комунікації, яким став Культурно-інформаційний центр, важко переоцінити.
«Ми знаємо, що у контексті створення такої державної структури як Український інститут, в колах українських політиків обговорюється перспектива ліквідації Паризького культурного центру, замість якого планується відкрити філію згаданого Інституту. Цілком підтримуючи ідею заснування Українського інституту, разом із тим, хотіли б звернути увагу, що припинення діяльності Культурного центру в Парижі було б неймовірно шкідливим і спричинило б вакуум на період становлення нової структури у просуванні української культури за кордоном і відстоюванні українських інтересів в умовах гібридної війни, — йдеться у зверненні. — Просимо Вас, шановний пане міністре, не погоджуватися на ліквідацію Українського культурного центру в Парижі, а навпаки — максимально підтримати цю важливу інституцію та присвоїти їй ім’я Героя України Василя Сліпака. Вважаємо, що у той час, коли Росія невпинно збільшує свою присутність у такій впливовій європейській країні, як Франція, раптово зупинити налагоджену систему української комунікації було б неприпустимо».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply