Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Евген Чолій зустрівся з українцями Франції

Автор:

|

Листопад 24, 2011

|

Рубрика:

Президент СКУ Евген Чолій 17 листопада ц. р. здійснив візит до Парижа, де зустрівся з державними високопосадовцями та з українцями Франції. Разом із президентом СКУ в цих зустрічах узяли участь Наталка Пастернак, голова Репрезентаційного комітету української громади Франції, і Фредерік Гнида, почесний голова «Українських перспектив».

Основною метою подорожі були окремі зустрічі з Еріком Фурньє, директором із питань континентальної Європи Міністерства закордонних та європейських справ; Анрі Планьолом, членом парламенту та мером міста Сен-Мора, й Арно Одьє, заступником директора відділу наукових досліджень із європейських справ і міжнародних відносин політичної партії «Союз за народний рух». Особ­ливої уваги під час перемовин пан Чолій надав питанню євроінтеґрації України, у тому числі важливості парафування Угоди про асоціацію між ЄС і Україною під час грудневого цьогорічного саміту ЄС—Україна в Києві. Покликаючись на звернення лідера опозиції в Україні Юлії Тимо­шенко від 2 листопада ц. р.,

президент СКУ наголосив на необхідності розуміння різниці між прагненням населення України ввійти до ЄС і діями владних структур України, які не повинні спричиняти відкладання парафування угоди, що є корисною для Європи, України та Франції. Евген Чолій закликав Європу вимагати від владних структур України дотримання основних свобод і прав людини та звільнення провідних опозиційних політиків Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. Окрім цього, він заохочував до ведення моніторинґу парламентських виборів 2012 року в Україні й до активної участі в них міжнародних спостерігачів із Франції, зокрема із числа членів українських неурядових організацій.

Того ж дня президент СКУ побував у Італійському культурному центрі, де взяв участь у відзначенні нагородою «Пам’ять про Голодомор» відомого італійського художника Іґорта, автора книжки «Українські нотатки (спогади про радянські часи)», у якій наголошується, що Голодомор був Ґеноцидом українського народу.

На завершення в українській католицькій церкві Святого Володимира Великого відбулася зустріч із місцевою українською громадою, яку організував Репрезентаційний комітет української громади Франції. Пан Чолій поінформував спільноту про останні події в Україні й про працю СКУ за цей рік. Він звернувся до українців Франції із закликом реаґувати на порушення фундаментальних демократичних цінностей в Україні, підтримувати прагнення українського народу до євроінтеґрації, а також долучатися до акцій СКУ, у тому числі взяти активну участь у місії міжнародних спостерігачів від української діаспори під час наступних парламентських виборів.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply