Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Дисидент встановив пам’ятник героям «Небесної сотні»

Автор:

|

Березень 08, 2018

|

Рубрика:

Дисидент встановив пам’ятник героям «Небесної сотні»

Александр Каліновський

У польському селі Шимбарк Горлицького повіту Малопольського воєводства відбулося відкриття пам’ятного знаку «Небесній сотні» та Революції гідності. Його встановив за власні кошти Александр Каліновський, польський дисидент та інтелектуал. «Це мій маленький внесок на вшанування великого чину і великої жертви тих людей, — зазначив він під час відкриття пам’ятника. — І моя велика вдячність тим людям, котрі так по-лицарськи боронили честь і гідність людини».
Також чоловік наголосив, що не втрачає надії про розвиток польсько-українського діалогу на політичному рівні. «Політична кон’юнктура живе короткими каденціями, а наше прагнення до миру, гідності та братерства — вічні. Ні для гідності, ні для братерства не потрібно санкцій ні політиків, ні урядовців. Справжнє братерство виходить із серця і долає упередження, ворожість і кордони», — додав п. Каліновський. У відкритті пам’ятного знаку взяли участь також гості з України.

Пам’ятник героям «Небесної сотні»

Александр Каліновський походить із давнього русько-литовсько-польського шляхетського роду Калиновських. У 1970-х рр. він перебував під слідством і був ув’язнений польським комуністичним режимом. Після виходу з в’язниці еміґрував до Західної Європи. З відновленням незалежності Польщі, повернувся на батьківщину й оселився у Шимбарку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply