Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Діаспорянка розповіла, чим приваблює біженців Франція

Автор:

|

Серпень 14, 2019

|

Рубрика:

Діаспорянка розповіла, чим приваблює біженців Франція
Аліна Рибалко

У Франції переселенці з України можуть спробувати оформити статус біженця. Про це розповіла Аліна Рибалко з Донецька. Вона з чоловіком і чотирирічним сином рік тому переїхала у передмістя Парижу в Іль-де-Франс. Вже у Франції у родині народився син Франсуа. На прохання героїні, імена були змінені.
«Знайомий зі західної України запропонував чоловікові поїхати у Париж на заробітки. Туди багато українців їдуть працювати на будівництво. Зарплати вищі, ніж у Польщі. Неофіційно можна заробити 70-100 EUR на день, — ділиться 33-річна жінка. — Чоловік з’їздив, подивився. Там є українська діаспора. Дуже багато наших. На сімейній нараді вирішили переїхати разом та оформити статус біженця».
Аліна розповідає, що безхатченкам і біженцям у Франції надають безкоштовне житло. Є організації, які безкоштовно годують і дають продукти. Великі супермаркети віддають їм продукти, у яких закінчується термін придатності. За це їм держава зменшує податки. «Нам платять 13 EUR в день на одну людину. На дітей нічого не платять, бо немає документів. Загалом це десь 500 EUR на місяць, невеликі гроші, — пояснює Аліна, — адже оренда квартири у передмісті коштує приблизно 1 тис. EUR. Ми ще не можемо офіційно працювати, бо перебуваємо на етапі отримання статусу біженця. Щоб його оформити, треба піти у спеціальну організацію та заповнити заявку. Якихось особливих документів не вимагали».
Раз на тиждень Аліна приходить у доброчинні організації, де їй дають памперси та серветки для малюка, консерви, макарони, хліб, молоко та різні фрукти. У дівчини в кімнаті вже накопичився невеликий склад продуктів харчування. Розповідає, що їжі реально багато та вона якісна, а воду можна пити і з крану.
«У Франції навіть дають квартири біженцям та оформлюють безкоштовну медичну страховку. Ми поки що живемо у невеликій кімнаті у гуртожитку. Туалет і душ на поверсі та там завжди брудно. Й я не впевнена, що всі витримають таке життя, — розповідає Аліна. — Перші місяці часто переїжджали з місця на місце. Ми могли сьогодні ночувати в одному готелі, завтра — в іншому. Тому купили старе авто за 1 тис. EUR, без нього реально було б важко. Тут дешеві вживані машини. Можна і за 500 EUR знайти.
Рішення з надання статусу біженця родина має отримати вже незабаром. Аліна зазначає, що чим довше буде тягнутись процес, тим краще. Ніхто біженців з країни не депортує, навіть якщо відмовили, як це роблять у Німеччині. Загалом процес може тривати і рік, і два. А це вже суттєвий термін проживання в країні. Та й діти будуть ходити у місцеву школу, тоді ніхто не чіпатиме. У Франції дуже дбайливе ставлення до дітей.
«У Францію приїжджають багато афроамериканців. Іноді думаю, що опинилася в Африці. Вони всі гарно балакають французькою, проте не всі вміють читати. Не подобається, що не хочуть пристосовуватись до місцевих правил і не прагнуть працювати, — зазначає еміґрантка. — Є знайома жінка з п’ятьма дітьми, котра отримує 7 тис. EUR, на ці гроші можна гарно жити. І в них є ще багато безкоштовних речей. Я ж навпаки, намагаюсь вчити мову та вливатись у місцеву громаду. Доки не народила, постійно допомагала у школі сина. До прикладу, потрібен дорослий для супроводу у бібліотеку, на екскурсію чи пекти печиво на якесь свято».
Жінка розповідає, що зараз уже стало трохи легше, бо пристосувалися в країні. Старший син гарно розмовляє французькою та допомагає з перекладом, коли Аліна йде у справах. Остання хоче піти вчитись і працювати.
«Французи не люблять біженців і можу їх зрозуміти. Вони за все платять із податків, що тут дуже високі. Якщо, наприклад, зарплата 22 тис. EUR, податки з них складуть десь 10 тис. EUR, — ділиться Аліна. — Остаточна сума виплат залежить від прибутку людини. І такий же підхід в оплаті за харчування в школі, державних дитячих гуртках та інших бюджетних установах».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply