Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Чим різняться українці та поляки

Автор:

|

Квітень 01, 2020

|

Рубрика:

Чим різняться українці та поляки
Христина Подолян

Христина Подолян шість років живе у польському Вроцлаві. Вона розповіла, чим відрізняється менталітет українців і поляків та чому будувати бізнес у Польщі складніше. Жінка родом із Херсонщини, у Вроцлаві має власну кав’ярню. «Переїжджали з двох причин: передусім хотіли стабільного життя для дітей, крім цього, наш бізнес (магазин із товарами для художників) на початку 2014 року став неактуальним, — ділиться Христина.
Після переїзду родина намагалася знайти українців, котрі вже жили за кордоном. На той момент їх було мало. Тому жінка підходила до автівок із українськими номерами, писала записки та залишала свій номер телефону. Так шукали підтримку і допомогу серед земляків. Зараз у цьому потреби немає, адже кожен десятий у місті — або білорус, або українець.
«Другий момент, до якого мали звикнути, що поляки не такі динамічні й амбіційні. Але за шість років збагнули, що це не так. Просто в них все до ладу і вони нікуди не поспішають. В них стабільний середній клас. Коли поляки й українці знайомляться, то українці відразу можуть запросити в гості, знайомитись з дітьми. Поляки так швидко в родину не пускають», — зазначає Христина.
Родина має свій бізнес — кав’ярню у центрі Вроцлава. Половина персоналу — українці, половина — поляки. «Українці за додаткову плату можуть вийти в свято працювати, для них це нормально, а поляки скажуть «ні». На першому місці в них родина. Якщо говорити про гостей із пострадянських країн, то їх дуже легко закохати на емоціях. Поляк не буде бігти в нове місце. Він спершу буде придивлятися, а в заклад вперше зайде десь за два місяці. Якщо сподобалося, за пів року може привести приятеля. Але коли він стає постійним клієнтом, то це — на все життя. Не можна сказати, що наш менталітет дуже схожий. Те, що класне в Україні, зовсім не обов’язково сподобається полякам», — пояснює жінка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply