Новини для українців всього свту

Thursday, May. 6, 2021

У Польщі українця побили через його акцент

Автор:

|

Квітень 21, 2016

|

Рубрика:

У Польщі українця побили через його акцент

Момент побиття

У містечку Бжеще, що належить до Освенцимського повіту Малопольського воєводства побили українця. Як інформує Gazeta Krakowska, конфлікт між двома поляками 24 і 28 років та 33-річним громадянином України виник поблизу ринкової площі. Українець утік у крамницю, щоб урятуватися від нападників і попросив продавця викликати поліцію. Але нападники пішли за ним. Уже в магазині українця почали бити, а коли він упав на підлогу, то його продовжували екзекуцію ногами.
За словами Малґожати Юрецької із повітової комендатури Освенцима, ймовірною причиною нападу поляків на українця стало те, що він розмовляв із українським акцентом. Збіґнєва Замарлік, продавець крамниці, повідомив поліції, що зловмисники були надзвичайно жорстокими, наче під дією якихось наркотичних засобів. «Вони впали у лють. Нормальні люди так не роблять. Навіть під впливом алкоголю. Я гадав, що вони його вб’ють. Вони здатні на все», — розповів п. Замарлік. Це видно і на відео: безпомічну жертву били ногами в голову, коли чоловік лежав на підлозі.
Загалом нападників було троє — двоє били українця, а третій стояв на чатах та дивився, чи не їде поліція. Побиття тривало кілька хвилин. Коли екзекуція закінчилася, троє чоловіків пішли, прихопивши зі собою пиво, за яке не заплатили. У той момент на їхньому шляху опинилася матір продавця. Молодики почали ображати її та погрожувати, що з нею буде те саме, що з українцем, а її магазин спалять.
Тим часом Збіґнєв Замарлік заховав побитого українця на випадок, якби зловмисники повернулися назад. Потім він побіг за нападниками. «Тепер я вже розумію, що це був дурний вчинок, бо ці чоловіки хотіли напасти й на мене. На щастя, у цей момент під’їхала поліція», — розповів продавець.
Правоохоронці затримали всіх трьох нападників і висунули їм звинувачення у побитті. «Свою поведінку вони пояснювали тим, що були п’яні. За вчинений злочин їм загрожує до трьох років ув’язнення», — коментує п. Юрецька.
Gazeta Krakowska пише, що мешканці містечка — обурені, бо вважають, що звинувачення — надто поблажливе для злочинців: через кілька годин усі троє нападників уже були на волі. Українець від шпиталізації відмовився, незважаючи на сильні побої та скарги на біль у голові. Він працює в одній із фірм містечка Бжеще.

Ярослав Іваночко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply