Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Британія хоче позбутися студентів

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Британія хоче позбутися студентів

Британці борються з безробіттям серед молоді за рахунок зменшення кількості міґрантів, зокрема іноземних студентів. За навчання в престижних вишах платити потрібно щораз більше. Післядипломне працевлаштування зовсім скасували.

Львів’янка Елеонора Суховій, перед якою свого часу не встояла ціла імміґраційна система, поділилася власним досвідом. Мама привезла Елеонору до Британії школяркою — за гостьовою візою. Щороку, поки дівчина навчалася в Оксфорді, її намагалися депортувати. У своєму коледжі вона й досі — зірка. Про неї писали всі британські газети. За неї заступилися письменник Фредерік Форсайт і телеведучий Джеремі Паксман.

Імміґраційна служба здалася. Зараз, через шість років після гучного судового процесу, Елеонора живе в Лондоні, готує молодь зі Східної Європи до вступу у британські вищі навчальні заклади. А в Оксфорді вона заснувала Українське товариство. Тема неформальних зустрічей останнім часом — одна: нові візові правила. Британські урядовці вважають, що іноземні студенти — конкуренція самим англійцям. Однак у такого рішення британського уряду, що призводить до втрати цінних кадрів, є й немало критиків. Іноземні студенти, які залишаються в країні, часто створюють власний бізнес і робочі місця. Отже, зачиняти перед ними двері — не найефективніший шлях для подолання безробіття серед британської молоді, пояснили в Інституті громадської політики. Впливовий у Британії Інститут публічної політики рекомендуватиме консерваторам відмовитися від скорочення числа іноземних студентів.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply