Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Для закордонних українців — три округи

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Для закордонних  українців — три округи

Громадські організації українців за кордоном закликають унести зміни до виборчого законодавства задля забезпечення їхніх виборчих прав — створити три закордонних мажоритарних округи на виборах до парламенту. Про це заявили Михайло Ратушний (на фото), голова Української всесвітньої координаційної ради, і Леонід Ткачук, голова Спілки українців Придністров’я імені О. Бута.

«Відповідне звернення підписали 37 організацій, які представляють трудову міґрацію в країнах Європейського Союзу (ЄС). Це — ті люди, які, за даними Світового банку, щороку леґально через банківську систему переказують 7 млрд USD. Це — офіційні дані. Ми вважаємо, що такі округи мають бути створені», — сказав п. Ратушний.

Крім того, за його словами, закордонні українці пропонують створювати виборчі дільниці не лише в посольствах, а й у приміщеннях почесних консульств, українських культурних центрів, у місцях дислокації українських миротворчих континґентів тощо.

«Чи вистачить часу для внесення змін до законодавства? Проблема не в часі — ми зверталися з вересня минулого року. Тут проблема у відсутності політичної волі та бажання, щоби цей незалежний, свідомий, впливовий і авторитетний масив українського електорату, а таких людей — понад 450 тис., проголосував», — уважає Михайло Ратушний.

Своєю чергою, п. Ткачук зазначив, що в При­дністров’ї мешкають 120 тис. громадян України й усі вони можуть проголосувати лише на виборчій дільниці, яку буде створено в Кишиневі, у Посольстві України в Молдові. Він нагадав, що 2002 року, коли в цьому реґіоні мешкало лише 8 тис. українських громадян, створювалися виборчі дільниці.

«Ми звернулися до Посольства України в Молдові й через нього — до Міністерства закордонних справ із проханням скерувати до Центральної виборчої комісії (ЦВК) подання щодо створення виборчих дільниць у Тирасполі та Бендерах, містах компактного проживання українців», — розповів він.

Олександр Черненко, голова правління Комітету виборців України, вважає, що в разі відсутності законодавчих норм щодо механізмів забезпечення виборчих прав закордонних українців можуть виникнути підстави для визнання виборів нелеґітимними. «ЦВК проводить вибори, вибори проходять, установлюється їхній результат, а потім іде подання або до Конституційного Суду, або також можуть бути звернення й до Страсбурґа, і до інших міжнародних судів», — пояснив п. Черненко.

 Марко Стріха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply