Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Звернення КГСДУ про ведення Канадою нових мирних перемовин у справі російсько-української війни

Автор:

|

Березень 25, 2020

|

Рубрика:

Звернення КГСДУ про ведення Канадою нових мирних перемовин у справі російсько-української війни
Джастін Трюдо

Канадська група сприяння демократії в Україні (КГСДУ) просить прем’єрміністра Трюдо очолити нові мирні перемовини з метою врегулювання війни між Російською Федерацією (РФ) та Україною. Група також просить урядові чинники Канади не відвідувати шулерські першотравневі відзначення Путіна, допоки він веде війни, а залишатися вірними гаслу «ніколи більше».
«Мінські домовленості, укладені між Францією, Німеччиною, Україною та РФ 2014 року з метою зупинити анексію Криму та вторгнення на Донбас, відстоювання суверенітету та територіальної цілісності України зайшли у безвихідь, — ідеться в листі організації. — Росія порушує Мінські домовленості щодо припинення вогню, використання забороненого військового озброєння, застосовує тортури до полонених військових і викрадає цивільні особи. Постійне невиконання нею згаданих домовленостей робить цю угоду фактично недієвою».
Нещодавно Москва підтримала порядок денний передбачуваних мінських перемовин, які запланували на 25 березня в режимі телеконференції з «альтернативною реальністю», узурпувавши заздалегідь підготовлений
протокол виключно для своїх цілей. Бо завдяки цьому протоколові РФ перекладає свою відповідальність за війну з Україною на легітимізовану проросійську адміністрацію Донбасу, вже позиціонуючи себе як посередника. Протокол — це порядок денний телеконференції.
Канада, як і більшість демократій, не підтримує позицію Росії. Група просить Канаду закликати уряди Франції та Німеччини, учасників домовленостей, відмовитися від підтримки скомпрометованого мінського мирного процесу.
«Росія, порушуючи норми міжнародного права, спотворює мирний процес задля здобуття перемоги над Україною», — заявила Оксана Башук-Гепберн, член КГСДУ. — Ми повинні змусити аґресора відступити».
Українці закликають не проводити ці перемовини. Президент Зеленський перебуває під сильним тиском. Українці хочуть миру, але не за будь-яку ціну.
Російська війна в Україні забрала життя близько 13 тис. осіб, поранили приблизно 30 тис., 1,5 млн є переміщеними особами, а близько 4 млн осіб, котрі проживають уздовж кордону, постійно тероризують. «Ми повинні покласти край російській аґресії в Україні. Мінськ себе вичерпав. Дозвольте Канаді проводити справедливий мирний процес. Геть Росію! Нам піде на користь бойкот першотравневого шоу Путіна. Це глум над гаслом «Ніколи більше». Канада не повинна брати у цьому участь», — зазначила п. Башук-Герберн.
Канадськa група сприяння демократії в Україні

Достойний пане прем’єрміністр!
Спалах Covid-19 вимагає пильної уваги нашого уряду до нього. Однак для Канади існує не менше нагальна потреба, а це — відповідно реагувати на реальну небезпеку, яка нависла над незалежною, демократичною Україною.
Ця небезпека виникла після підписання протоколу Мінської тристоронньої контактної групи 11 березня ц. р., внаслідок якого РФ звільняється від відповідальності за неоголошену війну Україні. Цей протокол підписали: Гайді Ґрауо, спеціальний представник Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ); Леонід Кучма, спеціальний представник України; Азамат Кулмухаметов, спеціальний представник РФ; а також представники російських окупаційних адміністрацій на непідконтрольних Україні територіях Луганської та Донецької областей. У майбутньому протокол планують розглянути на наступному саміті в «Нормандському форматі».
Ми просимо Канаду як члена ОБСЄ, захистити Україну, й, не схвалюючи протокол 11 березня, закликати ОБСЄ, передусім уряди Франції та Німеччини, не підтримувати його в подальшому.
Бо протокол, який спрямований на забезпечення виключно геополітичних інтересів Росії за допомогою трьох важливих способів, водночас суттєво підриває суверенітет України:

 • утвердження РФ у новій ролі як посередника у війні, розпочатої нею проти України;
 • легітимізація російських окупаційних адміністрацій в Україні як самостійних суб’єктів під час перемовин;
 • підрив процесу демократичного урядування України шляхом створення додаткової Консультаційної ради з «політичних питань», без жодного юридичного статусу та мандату. Прикметно, що її представники своїми рішеннями можуть вносити корективи щодо майбутнього України.
  Шляхом масштабних дезінформацій Москва старається скрити свою військову участь у війні в Україні для того, щоб уникнути міжнародної відповідальності морального, політичного й юридичного характеру. Один із ключових елементів російської стратегії «правдоподібної заперечуваності» є брехня щодо відсутності її підтримки «проросійського заколоту» на Сході України. З цією метою РФ створила фальшиві «республіки» і, використовуючи їх як фіговий листок для прикриття аґресії проти України, прагне узаконити цей протокол. Саме це є реальною причиною виникнення протоколу.
  Крім цього, протокол, просуваючи Росію в новій ролі як посередника, надає їй повноваження, завдяки яким вона може легітимізувати власну брехню. Водночас РФ перекладає відповідальність за ведення війни з себе на свої окупаційні адміністрації. Це дозволяє Росії засуджувати свої власні злочини, при тім — без потреби визнання своєї провини.
  Ця прихована хитрість — не що інше, як спроба Росії маніпулювати ОБСЄ. Це є виявом чергового підриву фундаменту міжнародних організацій із метою гальмування їхньої щоденної величезної праці задля подальшого поступу вперед.
  Канада справедливо засудила аґресію РФ проти України та анексію нею Криму, не раз звертаючи увагу на порушення Росією міжнародного права. Тепер ми просимо Канаду закликати ОБСЄ, зокрема, уряди Франції та Німеччини, відкликати свою підтримку не лише Протоколу, а й скомпрометованих мінських «мирних» домовленостей.
  Більше шести років Росія порушує ці мінські домовленості, ігноруючи вимоги щодо припинення вогню, використання забороненого військового озброєння, катування полонених військових і викрадення цивільного населення. Війна триває, щотижня забираючи по кілька життів.
  Україна не просунулася ближче до мирного процесу, відновлення свого суверенітету та територіальної цілісності, ніж 2014 року, коли ухвалили перший мінський меморандум.
  Постійні та звичні ігнорування Москвою прийнятих норм та їхнє недотримання є усталеним порушенням мінських домовленостей, внаслідок чого вони стали недієвими та не відповідають існуючим потребам.
  А тепер, пане прем’єрміністр, про перспективи. У контексті України ми просимо більшого: закликаємо Канаду взяти на себе місію щодо реального перезавантаження мирного процесу, спираючись на всебічну підтримку країн-однодумців.
  Це величезна проблема. Ми вважаємо, що Канада, як один із моральних лідерів світу, може відіграти в цьому головну роль. Канада повинна зробити все можливе, щоб добитися перегляду режиму міжнародних санкцій проти РФ, завдяки яким вона без застережень може вивести свої військові підрозділи з окупованих нею територій України.
  Пане прем’єрміністр, ще одне прохання. Враховуючи триваючу війну РФ проти України, а також експорт Росією насильства та хаосу по усьому світу, ми просимо Канаду згідно з гаслом «ніколи більше» бойкотувати Путіна під час його відзначення Дня 9 травня.
  Канада, не може бути присутньою на згаданому відзначенні, бо це суперечить нашим фундаментальним цінностям, тим паче, що Росія причетна до кричущих порушень міжнародного порядку та стала загрозою для всього світу.
  Надаючи відповідну підтримку реалізації міжнародного права в Україні, а ще більше — завдяки протидії Кремлеві в реалізації його руйнівного сценарію щодо знищення світового порядку, Канада забезпечить зростання добробуту в нашій країні та зміцнення миру в усьому світі. З нетерпінням чекаємо на реакцію Канади щодо майбутньої зустрічі в Мінську.
  Дякуємо Канаді за підтримку України!
  З повагою,
  Оксана Башук-Гепберн, Марта Онуфрів, Аріана Ґіч, д-р Лада Рослицька, д-р Роман Якубов, Віктор Руд, Вікі Карп’як, Стефанія Савин, Стефан Комарницький, Леся Шимко, Мирослава Олексюк, Роман Сон

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply