Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Зустріч із «Монументальною Шевченкіаною»

Автор:

|

Квітень 08, 2021

|

Рубрика:

Зустріч із «Монументальною Шевченкіаною»

Учні у учителі українських шкіл у Торонто, Оквила й Ошави 27 березня мали виняткову нагоду послухати віртуальну лекцію Руслана Теліпського «Монументальна Шевченкіана», яку організували Шкільна рада Конґресу українців Канади (відділ Торонто), навчально-пізнавальний часопис «Розумники» та міжнародна організація українських громад «Четверта хвиля». «Монументальна Шевченкіана» — мультимедійна лекція на тему пам’ятників Т. Г. Шевченку у світі й їхню роль і значення у формуванні позитивного іміджу України.
Дослідження автора мають глибокий зміст, у них він не лише показує географію меморіальних згадок, але й вказує на причинні зв’язки їхнього територіального поширення, розкриває сутність шевченківського феномену, знайомить зі загальною кількістю кобзаревих скульптур, порівнює Шевченка з іншими світовими постатями за масштабністю їхнього увічнення в інших країнах, розказує про значення пам’ятників великого поета в патріотичному вихованні молоді, демонструє найцікавіші та найоригінальніші монументи Кобзарю, а також розповідає про людей, котрі, прославляючи Шевченка, віддали найкращі свої роки діяльності/творчості, а інколи й життя.
Руслан Теліпський — дослідник шевченківської монументальної спадщини, громадський діяч, волонтер, мандрівник і фотограф-монументаліст. Народився в Луцьку, з відзнакою закінчив Волинський державний університет ім. Лесі Українки та морську академію у Ґдині (Польща). Заснував і успішно втілює проєкти «Монументальна Шевченкіана», «Тарасів дороговказ», «205 Кобзаревих світлиць», «Світоч-Пром», «Меценати для солдата», «Діти Небесного Леґіону».
Руслан об’їздив усю Україну та побував у понад 60 країнах світу. Подорожує передусім задля поширення Шевченкової монументальної спадщини: за 20 літ свого покликання віднайшов і зафіксував на камеру майже 1,7 тис. пам’ятників Кобзареві у 33 країнах на п’яти континентах, а також провів понад 200 мистецьких заходів «Монументальна Шевченкіана». Член трьох оргкомітетів зі встановлення монументів великому поету (Оттава, Рига та Лісабон).
Справді незабутня подія для учнів українських шкіл — знайомство з фактами про великого Кобзаря через географію його монументальної спадщини та розуміння значення його слова для українців в усьому світі, про значний слід, який він залишив в історії України, і важливість переосмислення наших цінностей та актуальність генія сьогодні. Презентація Руслана Теліпського — це розкриття сутності Шевченківського феномену у світі; презентація розкрила нашим учням усвідомлення пророка не лише, як українця-патріота, але і його велич та широке визнання на міжнародному рівні. Вдячні Руслану за цікаву віртуальну екскурсію-подорож у 42 країни разом із пам’ятниками Шевченкові й унікальними історіями чи подіями, пов’язаними із їхнім встановленням, яка безперечно збагатила світогляд учнів українських шкіл.
Як повідомляв «Міст», у кіно Шевченко читає вірші в перервах між боями на мечах.

Люба Славатинська

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply