Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Зустріч громади зі Сергієм Квітом і його доповідь

Автор:

|

Грудень 18, 2019

|

Рубрика:

Зустріч громади зі Сергієм Квітом і його доповідь
Ігор Козак, Тарас Багрій, Орест Стеців, Сергій Квіт, Лада Козак, Микола Литвин і Святослав Фояк

8 грудня в Українському культурному центрі Old Mill у Торонто відбулася важлива зустріч зі Сергієм Квітом, професором «Києво-Могилянської академії», колишнім міністром освіти і науки України (2014-2016), президентом національного університету «Києво-Могилянська академія» (2007-2014).
Ігор Козак, виконавчий директор Ліґи українців Канади (ЛУК) із міжнародних відносин, представив гостя та зазначив, що Сергій Квіт приїхав до Канади на запрошення і за сприяння ЛУК і BCU Foundation, та із подвійною метою: як голова Національної аґенції зі забезпечення якості вищої освіти, аби провести низку консультацій і перемовин із канадськими колегами, та для того, щоб зустрітися з канадськими політиками, українською громадою, розповісти їм про ситуацію в Україні. Зустріч із громадою д-ра Квіта відбулася напередодні «Нормандської зустрічі» у Парижі та на тлі мітинґу «Стоп капітуляції», який проводив «Рух опору капітуляції» (РОК) і віча «Варта на Банковій», які відбувалися упродовж ночі напередодні саміту.
Попри те, що учасники зустрічі у «Нормандському форматі» публічно декларували намір досягти миру, є факти, які зумовлюють тривожні передчуття. Зокрема, тривогу викликає той факт, що президент Зеленський, попри всі застереження, вирішив таки зустрітися з Путіним окремо. Ще більше насторожує, що у цій зустрічі брали участь представники міністерств енергетики.
«Ми намагаємося зрозуміти дії сьогоднішньої влади в Україні і допомагаємо їй зрозуміти, що хоче наше суспільство. Ми хочемо миру, але тільки не на умовах Росії; і ми точно здобудемо мир, але тільки на умовах українського народу! Тому що за всі жертви в Україні повинна відповідати Росія», — такими словами було представлено РОК, членом Стратегічної ради якого є д-р Квіт.
«У чому полягає політика чинної влади в Україні? Ми не розуміємо. Тут криються великі небезпеки. Українське суспільство звикло до публічного обговорення політичних і суспільно важливих питань, але за теперішньої влади ми цього не бачимо. Ця закритість викликає велику тривогу, саме тому РОК визначив так звані червоні лінії, які влада за жодних обставин не може переступати, бо так поставить під загрозу саме існування незалежної Української держави. Не можна напряму вести перемовини з «Донецькою народною республікою» та «Луганською народною республікою», бо це терористичні організації; не можна вести самостійно і напряму перемовини з Путіним, а лише за участі західних партнерів-союзників України; не можна поступатися державним статусом української мови, не можна ставити питання газу як предмет перемовин, бо газ не може предметом політичного тиску на Україну. За ці «червоні лінії» не можна переступати, бо це загрожуватиме суверенітетові України. До Стратегічної ради РОК входять й інші авторитетні люди: дипломат із великим досвідом професор Володимир Василенко, дисидент Йосиф Зісельс, колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко, дипломат Маркіян Лубківський та інші професіонали, котрі представляють аналітичні центри. Ми розробили дуже серйозний документ — Українську доктрину безпеки та миру. Вона була створена для того, щоб не лише вимагати від влади та критикувати, але й пропонувати владі та президентові Зеленському кроки, які дозволять не піддатися на тиск Росії та Путіна».
Сергій Квіт відзначив велику роль Канади у підтримці України. Він запевнив, що Україна дуже цінує підтримку Канади й української громади в Канаді. Канада зробила дуже багато у реалізації різних проєктів, взаємокорисних для України і Канади. «Канаду українці сприймають як ще одну країну, де живуть українці. Перше, що Канада може зробити, це називати речі своїми іменами, щоби всі розуміли, що Росія напала на Україну і тому Росія є аґресором. Що не можна примушувати жертву щось робити на користь аґресора. Ми хочемо, щоби міжнародна спільнота розуміла, чого ми прагнемо, і в чому полягають національні інтереси України».
Після доповіді відбулася цікава розмова та дискусія, д-р Квіт відповів на запитання присутніх. Завершив подію Орест Стеців, виконавчий директор ЛУК, котрий подякував від імені організаторів доповідачеві та усім присутнім.
Повну відеоверсію доповіді Сергія Квіта та дискусію можна побачити на YouTube каналі та сторінці у Facebook телебачення Forum TV у Торонто.

Анастасія Зубко, світлина Сергія Козака

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply