Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

З’їзд Ліґи українських католицьких жінок Канади

Автор:

|

Грудень 12, 2019

|

Рубрика:

З’їзд Ліґи українських католицьких жінок Канади
Делегати з’їзду

Хочу поділитися своїми враженнями про нещодавно проведений 32-й з’їзд Торонтської єпархії Ліґи українських католицьких жінок Канади (ЛУКЖК). З’їзд відбувся в залі Українського національного об’єднання на 145 Evans Ave. Головувати на з’їзді обрали Данусю Вітюк, третю заступницю голови організації. Прибуло 65 делегаток із 14 відділів, гасло з’їзду — «ЛУКЖК — берегині громади».
Після одного терміну на посаді голови єпархіальної управи ЛУКЖК вдруге обрали Віру Костецьку. Короткий змістовний звіт голови за попередні роки, звіти членів управи та голів відділів зібрали в книжці. У додатку до друкованих звітів, голова повідомила присутніх про другий конкурс для шкільної молоді під назвою «Розмалюй, що тобі означає Різдво». Малюнки п’ятьох переможців надрукували як Різдвяні картки, роздані відділам на продаж.
На початку з’їзду Молебень до Пресвятої Богородиці, молитва за упокій душ померлих членкинь ЛУКЖК, владик і духовних дорадників провела преп. сестра Тереса Матвій, ССНДМ, духовна радниця єпархіальної управи, були також молитви за всіх, хто полягли у російсько-українській війні, як і відзначення 100 років переходу у вічність Блаженної Йосафати Гордашевської.
Кожна сесія мала ведучу, котра була добре підготовлена, що важливо, бо саме вони є прикладом для інших.
Другу сесію вела Ганя Мартинів «Організація справ у відділах». Вона попросила піднятися тих делегаток, котрі мають доньок, і запитала, чи їхні доньки вступили у ЛУКЖК? Відповіді були різні. Лише одна членкиня є матір’ю двох доньок, які також є членкнями ЛУКЖК. Це приклад любові до Церкви, до всього українського, особистий приклад християнського життя й є результатом її діяльності. Тож потрібно починати нам усім із себе, вести своїх доньок, онучок, щоб наше майбутнє було світле, а не забуте, не облишене колись. Заохочуючи інших людей при наших парафіях і родинах, ми повинні показати свій приклад християнського життя, жіночої сили, ласки та любові. Бо родина, церква і мова є основою нашого буття. Переживши цькування нашої мови в СРСР, в діаспорі ми плекаємо її та розвиваємо, і кожна з нас повинна усвідомлювати, що без мови немає нації.
Цікавою була і третя сесія, на яку Лариса Самборська запросила доповідача Віктора Малярека, журналіста й автора кілька книжок, зокрема, книжки «Наташі» про торгівлю людьми в Канаді й Україні. Показавши нам відео, як у сучасному світі відбувається торгівля «живим товаром»: жінками, дівчатами, дітьми. Цей злочинний бізнес посідає третє місце за рівним прибутковості в світі. На жаль, Україна зараз є країною-донором і країною-транзиту. Віктор Малярек — відомий канадський журналіст, його часто називають поборником прав людини. Він має українське коріння. Батьки його матері — Микола й Марія Яшани — еміґрували до Канади 1911 року зі с. Стефанич біля Городенки. А його бабуся і дідусь із боку батька — Микола й Марія Малярики — 1913-го зі Заставної, що поблизу Чернівців.
Під час з’їзду репрезентували двох нових почесних довічних член кинь — Олю-Марію Сабат із відділу Св. Покрови (Торонто) та Марусю Барщик із відділу при катедрі Св. Йосафата. Обох обдарували корсажем із трояндою, підчас з’їзду займали місце за столом президії. Наприкінці з`їзду зробили спільне фото з преосв. владикою Стефаном Хмілярем.
На закінчення з’їзду відбувся бенкет, на який прибуло поважне число гостей. Ведучою бенкету була Віра Гомонко з відділу ЛУКЖК при парафії Св. Миколая (Торонто). У мистецькій частині бенкету гостей розважав колектив «Пролісок» під проводом Олесі Коник. Вшановуючи всіх полеглих в п’ятилітній боротьбі України з Росією, доповідь на бенкеті у формі відео презентації виголосила Леся Шимко з відділу ЛУКЖК при парафії Св. Покрови (Торонто) і звернула особливу увагу на велике число жінок воїнів. Під час бенкету вручили грамоти «Заслуженим членам ЛУКЖК» за активну діяльність в організації. Цю грамоту отримали більше 100 членкинь.

Юстина-Юля Головчак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply