Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Згадали незаконно відселених українців

Автор:

|

Листопад 07, 2020

|

Рубрика:

Згадали незаконно відселених українців
Меморіальна дошка та пам’ятник під назвою Why?/Pourquoi?/Чому?, на місці розташування табору інтернованих Castle Mountain у Національному парку Банф у Канаді

Канада відзначила Національний день пам’яті інтернування під час Першої світової війни. Резолюція щодо відзначення цього дня КУК ухвалив шість років тому. «28 жовтня ми згадуємо Перші національні операції з інтернування в Канаді (1914-1920) — примусове інтернування 8 759 українців та інших європейців, оголошених «ворожими іноземцями» та засланих до 24 таборів по всій Канаді», — заявили з цього приводу в українські діаспорі.
Представники КУК додали, що єдиною підставою до інтернування було походження людини. «Чоловіки, жінки та діти страждали під час Перших національних операцій із інтернування в Канаді не через якусь провину, а лише за те, ким вони були та звідки походили. Цього дня ми згадуємо всіх потерпілих від цієї несправедливості», — зазначили діаспоряни.
У КУК пообіцяли докладати усіх зусиль, аби надалі «покласти край будь-яким проявам дискримінації та несправедливості». «Ми закликаємо всіх канадців вшанувати цей важливий день пам`яті в своїх громадах», — підсумували в організації.
Канада застосовувала політику інтернування щодо «ворожих іноземців» під час Першої світової війни та два роки після її завершення. Країна тоді перебувала у стані війни з Австро-Угорщиною, тож 4 тис. українців, котрі мали австро-угорське громадянство, примусово виселили у табори, а їхнє майно конфіскували. Пізніше більшість із них реабілітували, хоча багатьох зобов’язали регулярно мельдуватися до поліції. 2008-го канадський уряд створив спеціальний фонд та виділив 10 млн CAD на фінансування проєктів, присвячених вшануванню пам’яті тих, хто постраждав у ті часи.
Як повідомляв «Міст», у Кінґстоні відновили пам’ятник українському ветерану.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply