Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Західний експерт разом із «Вільними людьми» здійснив поїздку в АТО

Автор:

|

Травень 18, 2017

|

Рубрика:

Західний експерт разом із «Вільними людьми» здійснив поїздку в АТО

Захисник України Сергій Кузан, заступник голови організації «Вільні люди» й Ігор Козак

Відбулася чергова поїздка волонтерів організації «Вільні люди» на передові позиції українських військових в зоні проведення антитерористичної операції (АТО): підрозділів Головного управління розвідки (ГУР), Сил спеціальних операцій (ССО) і танкової батальйонної тактичної групи.
Хлопців відвідав Ігор Козак, представник Українських державницьких організацій Канади, військово-політичний експерт Канади та США, офіцер у відставці Збройних сил Канади, який за час служби побував у багатьох гарячих точках (зокрема, в Афганістані), а також Сергій Кузан, заступник керівника проводу «Вільних людей».

Сергій Кузан, волонтер Андрій, Ігор Козак і захисник України, котрий немає права відкривати обличчя

Маршрут пролягав по лінії розмежування в зоні проведення АТО, а загальний кілометраж склав 1300 км.
Було передано допомоги загальною вартістю 135 тис. грн.
Більше трьох років «Вільні люди» співпрацюють із українською громадою Канади, яка через фонд «Приятелі Збройних сил України» системно здійснює гуманітарну допомогу цим підрозділам, починаючи від військового одягу, спорядження, оргтехніки, транспорту, і закінчуючи допомогою пораненим бійцям, а також родинам загиблих.

Ігор Козак

«На відміну від більшості експертів у Брюсселі, Вашинґтоні чи Оттаві, Ігор не один день був в околицях Донецька, з яких неозброєним оком видно пересування російських терористів, на відстані пострілу снайпера. Мало хто готовий їхати на передові позиції, щоб поспілкуватися з бійцями, побувати на тренуваннях, особисто випробувати їхню техніку та зброю, дізнатися про реальний стан справ на фронті, проблеми та потреби, передати їм допомогу, зрештою — просто з’їсти з ними солдатської їжі», — розповідає п. Кузан.
Але найголовніше, за його словами, Ігор Козак від імені української діаспори засвідчив підтримку бійцям. Він системно лобіює інтереси України в Вашинґтоні й Оттаві на найвищому рівні, спростовує російську дезінформацію.
«Я був приємно вражений прогресом українських воїнів із часу свого останнього візиту: покращилося забезпечення, зброя, поступово впроваджуються стандарти НATO. Окремо відзначу високий фаховий рівень і бойовий дух особового складу. Це стало можливим не лише завдяки матеріальній підтримці, але й постійним навчанням військових інструкторів країн НАТО, зокрема місії канадських військових. До речі, минулого місяця українській громаді Канади вдалося переконати уряд цієї країни продовжити місію ще на три роки», — радіє п. Козак.

Ігор Козак

Зазначимо, що військові ССО, танкової батальйонної тактичної групи та ГУР — висококваліфіковані бійці, котрі здійснюють розвідувальні операції, коректують вогонь, виявляють і ліквідують терористів, запобігають терору проти цивільного населення.
«Ми надзвичайно вдячні українцям Канади. І мова йде не лише про матеріальне забезпечення, що, безперечно, є важливим, але й про моральну підтримку. Значно легше йти в бій, відчуваючи за спиною українців із усього світу», — зазначають бійці.
Важливо додати, що тісна співпраця мережі «Вільні люди» з фондом «Приятелі Збройних сил України» (ЗСУ) триває зі самого початку російсько-української війни. Так, лише з початку 2017-го з боку Фонду була надано допомогу бійцям Добровольчого українського корпусу (ДУК, 30 тис. грн.), 92-й бригаді ЗСУ (20 тис. грн.), Спецпідрозділу сил АТО (160 тис. грн.), Аналітичному центру Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим (39 тис. грн.), 3-му полку ССО (195 тис. грн.), 131-му Окремому розвідувальному батальйону ЗСУ (46 тис. грн.), поліційній роті «Чернігів» (10 тис. грн.), 54-й бригаді ЗСУ (30 тис. грн.). Бійцям ДУК передали уніформу, взуття, теплий одяг; 92-й бригаді ЗСУ було налагоджено водопостачання до позицій; Спецпідрозділу силам АТО надали каски, бронежилети, тактичне взуття, одяг, сумки; 131-ій окремій розвідувальному роті відремонтували три бойові автотранспортні засоби, а 93-й окремій мобільній бригаді придбали автомобіль. Також надається системна допомога пораненим бійцям і сім’ям загиблих.
Прес-служба організації «Вільні люди»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply