Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Із Днем Незалежності!

Автор:

|

Серпень 22, 2018

|

Рубрика:

Із Днем Незалежності!

Найбільший прапор України в Києві

А 18 серпня у Торонто відбулося величаве відзначення 27-ї річниці незалежності України. У Centennial Park, розташованому в Етобіко, між містами Торонто та Міссіссаґа, вже зі самого ранку збиралися люди, щоб відзначити річницю незалежності України. Свято проходило під гаслом «100 років визвольної боротьби», щоб гідно вшанувати вояків різних формувань, котрі боролися за вільну Українську державу впродовж останніх 100 років і далі продовжують відстоювати право українців жити у незалежній державі.

Працівники корпорації «Місто» традиційно дарували всім гостям свята сувеніри з логотипом і координатами офісу

Генеральний менеджер корпорації «Міст» Тамара Дебаттіста під час урочистої частини свята — параду почесних гостей

На огородженій території парку розмістилися шатра спонсорів, української різноманітної кухні й окремих організацій, які пропонували свої послуги відвідувачам. А пропонувати було кому, бо, згідно зі судженням поліціянтів, котрі наглядали за порядком, тут було до 250-300 тис. учасників — часто з цілими родинами, дехто закінчував святкування вже після концерту, а дехто пізньої ночі після танців і забави.
Головним організатором традиційно був Конґрес українців Канади (відділ Торонто, ucctoronto.ca), і традиційно під час проведення свята, організатори привертають увагу до важливих моментів сучасної ситуації в Україні. Цього разу акцентували на українцях, котрі незаконно сидять у російських в’язницях. Під окремим шатром, із великою світлиною Олега Сенцова та світлинами на окремій листівці 52-х ув’язнених українців у РФ, люди висилали картки на підтримку українського режисера.
Тут можна було оглянути й ознайомитися і з Ноlodomor Mobile Classroom — 13-метровим автобусом, який від початку запровадження програми Holodomor National Awarenes Tour вже проїхав понад 96 тис. км по всій Канаді. З просвітньою програмою про Голодомор вже ознайомилися десятки тисяч школярів і громадян Канади, котрі раніше не чули, або дуже мало знали про цю найтрагічнішу сторінку історії України.
Гадаю, було б надзвичайно корисно таким освітнім автобусом проїхатися східними областями України, які досі не усвідомили траґедії Голодомору або навіть не знають про цей жахливий історичний факт. Може, хтось знайдеться в Україні і запросить на турне цей автобус в Україну — це була б найкраща «зброя» проти брехливої московської пропаґанди, якою вона годує українців усіх вікових категорій, і не лише щодо Голодомору.
Після церемонії відкриття святкування Незалежності з гімнами (18-го — замість робочого дня 24-го), на якому виступили представники федерального та провінційного урядів і різних українських організацій, відбувся величезний концерт танцювальних гуртків, музичних і співочих груп і солістів. Не бракувало навіть афроканадців, котрі опанували українську пісню, що так важко дається декотрим російськомовним співакам в Україні.
Дуже позитивним явищем цьогорічного відзначення Дня Незалежності України було те, що серед сотень тисяч учасників уперше було помітно канадців неукраїнського походження, котрі, своєю участю, підтвердили не лише любов до української кухні (зокрема вареників і голубців), але й до української культури, до її історії та сучасного становища.
Тож знамените «Слава Україні! Героям Слава!» стає відомим вже й неукраїнцям. Наше гасло лунає всюди, де з’являються наші люди.
А 19 серпня в муніципальній раді міста Юніон (штат Нью-Джерзі)  зібралася українська громада для відзначення Дня незалежності України. Були внесені прапори США, України та громадських організацій. Заспівали гімн США. Священики католицьких церков о. Іван Говгера (гість зі Стрия) й о. Руслан Романюк із церкви св. Володимира в Елізабеті виголосили молитву. Денис Семенович, Консул України в Нью-Йорку, розповів про сучасність України‚ подякував закордонним українцям за допомогу Україні та закликав громадян України до участі в наступних виборах Президента України. Роман Гірняк, радник міста Рендолф, виголосив доповідь. Промовляли також Роман Мигаль, голова відділу Українського конґресового комітету Америки в Ньюарку-Ірвінґтоні (він також провадив програмою), Михайло Козюпа, голова Організації оборони чотирьох свобід України. А Мануель Фіґорито, член міської ради Юніону, виголосив вітання і вручив вітальну прокламацію від міста. Діти винесли до щогли прапор України, який підняли під гімн України.

Підняття прапора України в місті Юніон

Опісля всі переїхали до Народного дому в Ірвінґтоні, де відбувся святковий обід, були виголошені вітання, а під час мистецької програми виступили ансамбль Українського народного танцю «Іскра» (керівник — Андрій Цибик) із танцями «Привіт»‚ «Чужі»‚ «Дев’ятка», «Гопак» і відома бандуристка Оксана Телепко з в’язанкою патріотичних і ліричних пісень. Святкування підготував комітет‚ у який входили: Олександр Галущак‚ М. Козюпа‚ Р. Мигаль‚ Михайло Пичко‚ Тома Пиз‚ Юрій Симчик і Михайло Шпигульський.

Йосиф Сірка, Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply